ne 15.3.2009 | Lukáš Souček

Je rozhodnuto. Junioři porazili Hvězdu, ale do extraligy nepostoupí

Hradečtí junioři se v neděli v pravé poledne představili na domácím ledě. Přivítali HC Hvězdu Praha a i přes nepřesvědčivý začátek zápasu nakonec potvrdili roli favorita a bezpečně zvítězili 6:2. Nejproduktinějším hráčem domácích byl v osmém barážovém utkání Ondřej Fiedler, který si do statistik připsal tři kanadské body za jeden gól a dvě asistence. I přes nedělní výhru bohužel není důvod k radosti. Poruba totiž v Šumperku nezaváhala, zvítězila 5:2 a je tak definitivně rozhodnuto. Do extraligy postupuje Dukla Jihlava a právě Poruba. Hradec ve zbývajících dvou utkáních svede nepřímý souboj o třetí nepostupovou příčku se Vsetínem.

Hned po patnácti vteřinách hry dostali hosté výhodu přesilové hry. Tu ovšem nevyužili a paradoxně o několik okamžiků později skórovali ve vlastním oslabení. Lukáš Nacházel se ocitl v dobré střelecké pozici a tvrdou střelou našel skulinku ve chráničích Tomáše Alexy. Ve dvanácté minutě se na trestnou lavici usadil Daniel Nesnídal na čtyři minuty za vysokou hůl. Trest si ovšem celý nedoseděl. Ondřej Fiedler se totiž natlačil před obránce a parádní trefou pod víko hostující svatyně vyrovnal. Pražané měli možnost vrátit vedení na svou stranu v následujích dvou přesilových hrách. Šance, které si vytvořili ovšem pochytal Alexa v hradecké bráně.

Na začátku druhého dějství protřelil Vojtěcha Vokatého Petr Javůrek a domácí šli poprvé v zápase do vedení. Následovala delší pauza. Marek Houdek totiž inkasoval nepříjemný zásah kotoučem do obličeje. Po ošetření hostujícího hráče a uklizení krvavých stop z ledu hra pokračovala. V čase 27:09 byl v předbrankovém prostoru Hradce nejlépe postavený Ondřej Krpata a pohotovou dorážku se zasloužil o vyrovnání. Jenže těsně před odchodem do kabin dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Tomáš Seidl a střelou z první zajistil svému týmu jednogólové vedení.

Nástup do poslední třetiny se znovu vydařil domácím. Pavel Kotrč vyslal do brejku Ondřeje Kohouta, který s přispěním nejistého zákroku brankáře zvýšil už na 4:2 pro Hradec. V tu chvíli už byli Hradečtí přesně tam, kde potřebovali být a vývoj zápasu si bez větších problémů uhlídali. V čase 50:31 se pohotovou dorážkou postaral o další gól domácích Jakub Salava a definitivní tečku za osmým barážovým zápasem udělal v poslední minutě Jan Vlček přesnou střelou k pravé tyči.