pá 20.3.2009 | Lukáš Souček

Junioři porazili Jihlavu a zajistili si třetí místo v barážové tabulce

Hradečtí junioři se v pátek představili na hradekém ledě v letošní sezóně naposled. Sezónu zakončili zápasem s Duklou Jihlava. Východočeši šli do vedení na konci první třetiny díky brance Jakuba Salavy. V polovině zápasu zvýšil na 2:0 David Šafránek, Dukla však vzápětí stačila snížit. Po brankách Jakuba Šnejdra a Ondřeje Fiedlera se zdálo být rozhodnuto. Hosté ovšem dvěma brankami závěr zápasu patřičně zdramatizovali. Hradečtí rozhodli o svém vítězství definitivně v šedesáté minutě dvěma góly do prázdné brány. Nejprve zvýšil na 5:3 Patrik Stehno a David Šafránek uzavřel skóre pátečního zápasu na 6:3.

První vážnější šance zápasu byla k vidění až v desáté minutě. Jan Ježek se dostal za obranu hostů, ale k zakončení se nedostal. Ondřej Posmyk ho totiž fauloval a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Při této události došlo k výměně brankářů v jihlavské bráně. Petr Navrátil se postavil do brankoviště, vychytal blafák Jan Ježka a znovu své místo přenechal Janu Jírovi. V 17. minutě utkání byla k vidění první branka zápasu. Střela Tomáše Seidla se odrazila od chráničů hostujícího brankáře přímo na hůl Jakuba Salavy, který bekhendovu střelou rozvlnil síť jihlavské svatyně.

Druhá třetina už byla na branky bohatší. Příležitost k vyrovnání se naskytla ve 29. minutě Luďku Dvořákovi. Jihlavský kapitán ovšem natřikrát Tomáše Alexu v hradecké bráně nepřekonal. Ještě v téže minutě vyslal do brejku Davida Šafránka Ondřej Kohout a hradecký útočník se štěstím propasíroval kotouč za Jírova záda. O několik okamžiků později ujížděl sám na Jíru Jakub Šnejdr, ale vedení svého týmu nenavýšil. Naopak. Kotouče se ujal Lukáš Vacek a poslal ho přes celé kluziště na Ondřeje Malece, který našel skulinku mezi betony brankáře Alexy. Ještě do přestávky měl Hradec své dvoubrankové vedení zpět. Švihovka Jakuba Šnejdra překvapila hostujícího brankáře, když zapadla k pravé tyči jeho brány.

Na začátku třetí třetiny přidal čtvrtou branku Hradce Ondřej Fiedler, když trefil odražený kotouč ještě ve vzduchu a nasměroval ho do jihlavské brány. Ve 45. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici Filip Randa a vrátil svůj tým do hry snížením na 4:2. Kýženého kontaktního gólu se hosté dočkali v čase 53:39. V přesilové hře tečoval střelu Filipa Randy Michael Polcar a bylo to o pouhý gól. Jihlavští se už ale vyrovnávací branky nedočkali. V závěrečné power-play hosté navíc ještě dvakrát inkasovali. Nejprve se do prázdné brány trefil Patrik Stehno a o chvíli později uzavřel skóre zápasu na konečných 6:3 David Šafránek.