Zápasy
so 14.11.2009 | Lukáš Souček

Hradec na domácím ledě porazil Třebíč 4:1

Zápasové menu

Ve dvacátém kole první ligy měli Hradečtí na programu utkání s Třebíčí. I nadále měla trenérská dvojice Mička - Slabý k dispozici oslabený kádr. Po porážce v Kadani se ale hradecký tým dokázal dát do kupy a na domácím ledě zdolal Třebíč v poměru 4:1. Branky začaly padat až ve druhé třetině, kdy si Hradec vypracoval dostatečně velký náskok po brankách Martina Koudelky, Jana Bergera a Jiřího Kadlece. Na začátku třetí třetiny sice Třebíč snížila na rozdíl dvou branek, ale po brance Víta Budínského už bylo téměř rozhodnuto. Hradec utkání zvládl a do tabulky si připsal tři body.

První dvacetiminutovka utkání mezi Hradcem Králové a Třebíčí příliš hokejové krásy nepřinesla. Již od začátku bylo vidět, že oba týmy chtějí hrát opatrný hokej, a tak jsme žádnou vyloženou gólovou šanci neviděli. Třebíčští byli na začátku zápasu přece jen více aktivnější. Jmenovitě se o rozruch v hradeckých řadách zasloužil Petr Obdržálek, když z dobré střelecké pozice ohrozil Filipa Luňáka. O chvíli později ovšem přišel faul Michala Kempného a ke slovu se dostal i Hradec. Nedalo se však říci, že by početní výhoda domácí tým nastartovala. Oba týmy v první třetině sváděly spíše boj o střední pásmo, chvílemi i o každý kousek ledu. Za zmínku stojí akce dva na jednoho v podání Víta Budínského a Martina Koudelky. Ta ze začátku vypadala velmi nebezpečně, druhý jmenovaný hradecký útočník ale nezpracoval prudkou přihrávku svého spoluhráče a brankář Lev tak ani zasahovat nemusel. Ve 13. minutě si za protesty směrem k hlavnímu rozhodčímu vysloužil osobní desetiminutový trest Jan Káňa. Po tomto vyloučení jsme byli svědky už jen jednoho přečíslení, které vyřešil Šimon Macháň střelou. Jakub Lev si s ní ale poradil a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhého dějství byl vyloučen Lukáš Sláma a za své provinění zaplatil daň nejvyšší. Hradečtí totiž v následné přesilové hře sehráli pohlednou akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Martin Koudelka a otevřel tak skóre zápasu. Po inkasované brance jakoby Třebíčští chtěli rychle vyrovnat. Střelecké pokusy Slámy, Zahradníka a Ostřížka ale Luňák zlikvidoval. Ve 29. minutě se hradečtí hokejisté radovali podruhé. Jaromír Florian předložil kotouč Janu Bergerovi, který střelou bez přípravy překonal Jakuba Lva. O sedm minut později už domácí vedli o tři branky. Střelu Jana Hrušky totiž do hostující klece dorazil Jiří Kadlec. Hned v dalším střídání mohl hradecké vedení navýšit Martin Koudelka, ale v samostatném úniku ho zradila koncovka.

Pouhých osmnáct vteřin stačilo hostům na začátku třetí třetiny ke skórování. Ihned po úvodním vhazování zavezl kotouč do útočného pásma Lukáš Nahodil, našel mezi kruhy volného Marka Laše a ten prostřelil Filipa Luňáka. Střelec první branky Třebíče se ocitl v šanci hned další střídání, ale tentokrát na hradeckého brankáře nevyzrál. Ve 48. minutě zřejmě přišel rozhodující moment zápasu. Vít Budínský se totiž zmocnil kotouče ve středním pásmu a svižnou střelou mezi betony Jakuba Lva zvýšil na 4:1 a zmrazil tak veškerou snahu Třebíče o vyrovnání. Přesto se hosté ještě jednou mohli zapsat do střelecké listiny. Martin Bartoš byl blízko druhé brance, ale ve skórování mu zabránila pravá tyč hradecké svatyně. V 54. minutě si položil brankáře Lva Jaroslav Roubík, ale do odkryté branky už skákající kotouč nasměrovat nedokázal. Závěr zápasu už si domácí pohlídali, dokonce mohli po střele Víta Budínského přidat další branku. Jakub Lev ale jeho střelu vyrazil snad z brankové čáry, a tak se ukazatel skóre zastavil na stavu 4:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 1 0 1 0 0
Ondřej Březina 0 0 0 0 0
Vít Budínský 1 1 2 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Jaromír Florian 0 1 1 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 1 1 0 0
Jan Hruška 0 1 1 0 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 1 0 1 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Richard Rapáč 0 1 1 0 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Štěpán Spudil 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 29 1 28 96,55 0 0

Fotogalerie