ne 4.10.2009 | Michal Luňák, Jakub Mezlík

Mladší dorostenci vyhráli na ledě lídra extraligy v Jihlavě

V nedělním dopoledni zajížděli mladší dorostenci HC VCES Hradec Králové na led lídra své extraligové skupiny do Jihlavy. Postavení svého soka se však vůbec nezalekli a vezou do Hradce tři body za přesvědčivou výhru v poměru 5:0. Svěřenci trenérské dvojice Luštinec – Klemenc šli od začátku za svým cílem a tím byl bodový zisk. Týmu dodal jistotu výborně chytající Denis Hermann, který dostal poprvé příležitost od začátku utkání a využil jí na výbornou. Dvě branky Východočechů zaznamenali Martin Bartoň a Vlastimil Dostálek. Další utkání čeká na mladší dorostence ve čtvrtek, kdy na svém ledě přivítají Havlíčkův Brod. Utkání začíná ve 12:00.

Jako by brzký začátek zápasu vyhovoval spíše hradeckým dorostencům, domácí hráči byli totiž hodně ospalí a Hradec byl už od začátku nebezpečnějším týmem. V 7. minutě poslal hosty do vedení po pěkné sólové akci Vlastimil Dostálek, o dvě minuty později měl na hokejce zvýšení Nedvídek, ale trefil pouze tyč.

Dukla měla příležitosti na srovnání ve druhé polovině první části, avšak její šance gólem neskončily. Mandátova střela sice propadla Hermannovi mezi betony, ale puk se jen povaloval v brankovišti, až jej hosté odpálili. Střecha poté v sólovém úniku poslal kotouč do tyče.

Také ve druhé třetině skórovali pouze Východočeši. Ve 25. minutě si Nedvídek před jihlavskou brankou chytře počkal na najíždějícího Martina Bartoně, naservíroval mu puk a hradecký kapitán jej pohodlně uklidil do odkryté branky. O čtyři minuty později zvýšil náskok Východočechů Michal Procházka, který napálil odražený kotouč nekompromisně do sítě.

Hradec nedovolil Jihlavě ve třetí dvacetiminutovce zdramatizovat zápas, už po minutě a osmi vteřinách totiž přidal čtvrtý gól hostů Martin Bartoň, který si povyjel zpoza branky a z úhlu překonal Krejčíka. Frustrovaní domácí už pak jen zbytečně faulovali a jejich soupeř toho v závěru využil ke vstřelení páté branky. V přesilovce pět na tři dostal puk do odkryté branky Vlastimil Dostálek.