čt 14.1.2010 | Jakub Mezlík, Michal Luňák

Mladší dorost zabojoval a otočil utkání v Jihlavě

Pátou výhru v řadě si na své konto připsali mladší dorostenci HC VCES Hradec Králové. Tentokrát si vezou svěřenci Petra Luštince tři body z Jihlavy po výhře 5:3. Výhra se nerodila lehce, jelikož Východočeši prohrávali v průběhu utkání již 1:3. Petr Luštinec do tohoto utkání zařadil osm hráčů ročníku 95 a vyplatilo se. Mladíci zabojovali a dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit. Na konci druhé třetiny vyrovnal na 3:3 Daniel Klemenc a závěrečná třetina již plně patřila hradeckému dorostu. Vítěznou branku zaznamenal v začátku třetiny Michal Procházka a v závěru pečetil na konečných 5:3 Vlastimil Dostálek. V neděli čeká na Hradec další celek z Vysočiny, tentokrát Rebelové z Havlíčkova Brodu.

Domácí se dostali do vedení už ve 2. minutě, kdy se prosadil v přesilové hře po pěkné individuální akci Jan Mandát, i Hradec však v polovině první dvacetiminutovky využil početní převahu a dorážka Michaela Nováka znamenala srovnání na 1:1.

V prostřední části si Dukla vytvořila dvoubrankový náskok, když se nejprve trefil Filip Březka přesně pod břevno Hermannovy branky a poté rozvlnil hradeckou síť střelou z mezikruží Jan Mandát. Na jeho druhou trefu v zápase ovšem našli hosté bleskově odpověď.

Pouhých čtyřiadvacet sekund stačilo Martinu Srpkovi ke zkorigování skóre, když potrestal gólem do odkryté branky jihlavskou nekoncentrovanost v defenzivě. Ve 37. minutě zařídil vyrovnání střelou pod horní tyčku Daniel Klemenc.

Poněkud křečovitý projev domácího týmu ve třetí třetině vyústil v dokonání hradeckého obratu, ve 44. minutě propálil Krejčíka Michael Procházka. Dukle se nedařilo dostat se do tlaku ani v následných přesilovkách a po třech nevyužitých možnostech zasadili hosté definitivní úder pět minut před koncem, kdy z dorážky pečetil na 5:3 pro Hradec Vlastimil Dostálek.