Zápasy
st 13.1.2010 | Tomáš Nejedlo, Michal Luňák

Hradec přehrál Benátky a zaslouženě získal tři body

Zápasové menu

Ve středečním kole první hokejové ligy zajížděli Východočeši na led Benátek nad Jizerou a po výhře 4:1 si připsali tři body do prvoligové tabulky. Do hradecké branky se poprvé v této sezóně postavil Tomáš Alexa a utkání zvládl na výbornou. Předvedl 35 jistých zákroků a za vydatné pomoci spoluhráčů dokázal pokořit nepříjemného soupeře. Benátky šly do vedené po krásně brance Urbana, ale pak již utkání patřilo pouze hostům z Hradce Králové. Nejprve vyrovnal Vít Budínský a pak přišla chvíle Karla Nedbala. Zkušený obránce vstřelil vítěznou branku, která byla navíc jeho vysněná první prvoligová. Ve druhé třetině pojistil vedení Jiří Kadlec a v samém závěru pečetil na 4:1 Patrik Moskal. Hradec byl v zápase lepším týmem a vítězství svěřenců Jiřího Mičky je zasloužené.

Úvod zápasu byl velmi divoký, neboť již po minutě se do nebezpečné pozice probíjel hradecký Volráb. Rychle přesunující se Nedvídek však včas stihl zaklapnout své betony. Dějiště hry se rychle přeneslo na opačnou stranu hrací plochy a po střele Pavlů dorážel Petr Kica do tyčky Alexovy branky! V pokračující přesilové hře předvedl Tomáš Urban oku diváka lahodící akci. Na červené čáře se chopil puku, přešel přes dva protihráče a najížděl osamocen na Alexu. Toho oklamal naznačením rameny a zasunul touš mezi betony mladého královéhradeckého gólmana - 1:0. Odpověď Hradce však byla vskutku blesková a přišla po minutě a půl po Urbanově trefě. Martin Koudelka zavezl puk do útočného pásma, předložil jej na pravý kruh Vítu Budínskému, jenž po ledě propálil Nedvídkovy betony - 1:1. Po sérii vyloučeních se blížil konec první části hry. Na trestnou lavici ale ještě před jejím skončením usedl benátecký Hudíček. Východočechům stačilo třináct vteřin k využití přesilovky. Někdejší obránce Benátek Karel Nedbal nejprve Nedvídkovu klec přestřelil. Poté dostal šanci na reparát a ze svého tradičního místa pověstně dělovou ranou propálil benáteckého gólmana - 1:2. Zkušený zadák tak vstřelil svou první prvoligovou branku a šťastný střelec si také na památku schoval puk, kterým branky dosáhl.

Vstup do druhé třetiny se povedl lépé hostujícím hráčům a po velice pěkné kombinaci již Hradec mohl vést o dvě branky. Na konci učebnicové souhry stál rutinér Martin Koudelka. Do cesty se mu tentokrát postavil gólman Michal Nedvídek. Aktivně hrající VCES si vynutil další benátecký faul a svěřenci trenérů Mičky a Slabého opět potvrdili, že početní převahy jsou jejich silnou stránkou. Spolupráci Milana Karlíčka s kapitánem Jaroslavem Roubíkem zhodnotil Jiří Kadlec střelou pod Nedvídkovu lapačku - 1:3. Ve 34. minutě měl na své holi kontaktní gól Michal Bárta, ale nedokázal využít odrazu puku od bruslí Hendricha. Gólman Alexa měl štěstí, neboť jej puk trefil do klína. Na konci druhé periody se ještě zaskvěl Nedvídek, když vykryl tutovku svého ještě loňské spoluhráče Richarda Rapáče, když včas vymrštil proti střele slovenského útočníka svůj pravý beton.

Benátečtí v tomto nemohli najít recept na překonání dobře postaveného hradeckého obranného valu. Moskal našel před brankou Jana Hrušku, který minul domácí branku. Když už se Benátečtí dostali do šance, postavil se do cesty v pohodě chytající junior Alexa. Osmnáctilý mladík své kvality předvedl například při šanci Hudíčka, jehož pokus zastavil svým betonem. Ve velmi dobrém světle se na ledě benáteckého zimního stadionu předvedla první královéhradecká lajna. Její vůdce a kapitán týmu Jaroslav Roubík si to po vysunutí od Fořta šinul přímo na Michala Nedvídka, ale překonat jej nedokázal. S přibývajícími minutami již hráči od Jizery tušili, že s výsledkem už těžko něco udělají, a tak se zápas víceméně už jen dohrával. A přesto ještě mohli diváci vidět jednu branku. Padla do benátecké sítě přesně v čase 59:56. Za dezorientovaného gólmana domácích kus černé gumy dorazil Patrik Moskal a stanovil konečné skóre - 1:4.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 1 1 2 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 1 1 0 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 0 2 2 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 1 0 1 0 0
Karel Nedbal 1 0 1 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Richard Rapáč 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 1 1 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Alexa 60 36 1 35 97,22 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): "Dnes byl soupeř lepší. Zkraje jsme nevyužili nabídnuté přesilové hry. Nehráli jsme je dobře. Ve druhé třetině jsme pro změnu byli více vylučovaní my. Chybělo nám více urputnosti z těch minulých zápasů. Nemůžeme hrát jiný hokej než s maximálním nasazením. Jestli jsme si mysleli, že můžeme hrát nějaký uvolněnější hokej, nebo jen rutinně, tak víme, že ne. Myslím si, že jsme někde nebyli úplně důslední. Dnes jsme neměli ani mnoho vyložených šancí. K dorážkám jsme měli daleko, spousta střel byla zblokovaných, nebo jsme stříleli od modré čáry pozdě. Nejsem spokojený, něco tomu chybělo. Soupeř hrál slušně, zaslouženě vyhrál."

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): "Určitě jsme spokojení. Jsme rádi, že zase bodujeme naplno. Pro nás jsou to strašně důležité body. V první třetině jsme čtyřikrát faulovali. Všechny čtyři fauly rozhodčí odpískal velice správně. Nemůžeme být za první třetinu osm minut na trestné lavici, to je naše velká chyba. Dobře jsme to ubránili a na konci třetiny se dostali do vedení. Poté jsme přidali další góly a dnes zaslouženě vyhráli. Až na první třetinu a ty zbytečné fauly, tak jsme dnes hráli velice dobře. Benátky jsou takový vojenský mančaft, hodně bruslí, dohrávají souboje, nenechají metr ledu zadarmo. Jeli jsme sem s tím, že se nám tu daří, což se potvrdilo."