Zápasy
ne 21.2.2010 | Lukáš Souček

Hradci se první duel nevydařil, Třebíč se ujímá vedení v sérii

V neděli večer se na hradeckém ČEZ Stadionu odehrál první zápas čtvrtfinálové série mezi Hradcem Králové a Třebíčí. Oba celky nastoupily do utkání opatrně, a tak první branky začaly padat až ve druhé polovině zápasu. Hradecké fanoušky ovšem příliš nepotěšily, neboť Třebíč během devíti minut zápas v podstatě dokázala rozhodnout. Hradec si vybral slabší chvilku a inkasoval hned čtyři branky. Snaha ve třetí třetině už znamenala pouze snížení na konečných 1:4. Jediným hradeckým střelcem byl Jiří Kadlec. Po třetí brance hostů se do brankoviště postavil Jaroslav Jágr.

Úvodní třetina prvního čtvrtfinále přinesla opatrný hokej z obou stran. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany a čekalo se na první chybu, která by znamenala gól. Nejblíže ke skórování byl Vít Budínský, který hned dvakrát netrefil odkrytou branku Třebíče. Poprvé v deváté minutě, když sám obkroužil třebíčskou svatyni a málem překvapil Francouze a podruhé, když mohl dorazit za záda hostujícího brankáře střelu Jiřího Hendricha. Zhruba v polovině třetiny měli svou největší šanci také hosté, když Marek Laš vypálil z prostoru mezi kruhy. Filip Luňák měl se zkrocením nebezpečné střely trochu problémy, ale skóre se v první třetině neměnilo. Branka totiž nepadla ani v jediné početní výhodě, kterou měla Třebíč ve 13. minutě po útočném faulu Jana Kubišty.

Druhá třetina už byla rozhodující částí v celém utkání. Hradečtí nejprve hned ze začátku měli dvě početní výhody, které nedokázali využít. Prvních deset minut se prakticky hrálo na polovině Třebíče, která se zatáhla do obrany. Pak ale přišel nečekaný zvrat. V čase 30:51 ujel hradecké obraně Vladimír Stejskal a zakončením do horní poloviny branky otevřel skóre utkání. Vzápětí hráli hosté přesilovou hru, kterou dokázali v jejím samotném závěru využít. Pěkným blafákem se prezentoval Radim Heřman, který měl spoustu času a zakončení forhendovým blafákem si třebíčský útočník opravdu vychutnal. O necelé dvě minuty později už Třebíč zvýšila na 3:0! Jiří Gula vyslal vpřed Viléma Buriana, který prostřelil Luňáka a donutil hradeckou jedničku přenechat své místo v brankovišti Jaroslavu Jágrovi. Evidentně zaskočený Hradec dostal definitivní ránu ještě v poslední minutě, když Lukáš Nahodil zvýšil přesnou střelou už na 4:0 pro hosty.

Východočeši vstoupili do třetí třetiny nejlepším možným způsobem a to rychlou brankou. Střelu Tomáše Seidla ještě Pavel Francouz vyrazil, ale na dorážku Jiřího Kadlece už byl krátký. O chvíli později si Marek Laš vyšlápl na Martina Táborského a za svůj nebezpečný zákrok dostal 2 + 10 minut. V této početní výhodě se mohl Hradec znovu dostat zpět do zápasu, ale nestalo se tak. Právě naopak. Po vypršení trestu na led skočil Marek Kundela, dostal přesný pas za hradeckou obranu a měl na hokejce zřejmě rozhodnutí zápasu. Jaroslav Jágr ovšem třebíčského forvarda vychytal. Ve 49. minutě za sebou v krátkém sledu faulovali Milan Karlíček s Martinem Koudelkou a Třebíč hrála dvojnásobnou početní výhodu, kterou ovšem využít nedokázala. V závěru druhého trestu navíc postihlo nepříjemné zranění Vladimíra Stejskala, který se zřejmě o brusli jednoho z hráčů nepříjemně zranil v obličeji a byl odvezen do nemocnice. V 52. minutě mohl poslední jiskřičku naděje vykřesat Jan Hruška. Hradecký útočník už už zvedal ruce nad hlavu, ale Francouz v poslední chvíli natáhl svoji hokejku a se štěstím kotouč vyrazil mimo svoji klec. Ve zbytku třetiny už se nic důležitého neudálo. Třebíč si bez větších problémů pohlídala dostatečný náskok a vede ve čtvrtfinálové sérii 1:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 2
Jaromír Florian 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 -1 0
Jan Hruška 0 0 0 -1 0
Ondřej Hruška 0 0 0 -2 0
Jiří Kadlec 1 0 1 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 -1 2
Martin Koudelka 0 0 0 0 2
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
Jan Kubišta 0 0 0 0 2
Václav Lesák 0 0 0 -1 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Petr Prajsler 0 0 0 0 2
Richard Rapáč 0 0 0 -1 0
Jaroslav Roubík 0 0 0 -1 0
Tomáš Seidl 0 1 1 1 0
Martin Táborský 0 0 0 -1 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Jágr 24 15 1 14 93,33 0 0
Filip Luňák 36 28 3 25 89,29 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): Soupeř nás zaskočil svou disciplinovanou hrou. Kluci chtěli dát před vlastním publikem góla a tlačili se do koncovky. Jenže tam jsme udělali chyby, propadli a z brejků dostali góly, což rozhodlo.


Jaromír Šindel (SK Horácká Slavia Třebíč): Hradec ve druhé třetině hodně chyboval, my jsme se několikrát dostali do protiútoku a z těch šancí jsme ty góly dali. Nebezpečná obrana je v play-off základ úspěchu a od toho se dnes všechno odvíjí, ta obrana prostě musí být perfektní. I přesto, že jsme dostali jenom jeden gól, tak jsme také hodně často chybovali. Naštěstí tam byl Pavel Francouz, který nás dnes hodně podržel. Vladimír Stejskal byl zraněn bruslí v obličeji, vypadá to na zranění nosu. Nechápu, proč hlavní rozhodčí v takovéto situaci nepřeruší hru.

Fotogalerie