Zápasy
pá 26.2.2010 | Michal Martoch, Lukáš Souček

Hradec napravil čtvrteční zaváhání a z Třebíče veze výhru 3:0

Po nepovedeném třetím čtvrtfinálovém utkání se hradečtí hokejisté dokázali zvednout a podruhé vyrovnali stav série s Třebíčí. Skóre zápasu otevřel ke konci první třetiny Vít Budínský. Ve druhém dějství další dvě branky do sítě domácích přidal Daniel Volráb a zvýšil už na 3:0. Bezpečný náskok si Východočeši po zbytek zápasu udrželi a odčinili tak včerejší vysokou porážku 10:4. Do hradecké branky se místo zraněného Filipa Luňáka postavil Tomáš Vošvrda a první utkání v hradeckém dresu zvládl na výbornou. Za svá záda totiž nepustil jediný kotouč a s prvním startem v hradeckém týmu si také do statistik připisuje první vychytanou nulu. Série se znovu stěhuje do Hradce Králové, kde se další utkání odehraje v pondělí v 18:00 hodin.

Hned ve třiadvacáté vteřině obešel hostujícího obránce Káňa a vystřelil, Vošvrda kotouč udržel. Tváří v tvář ztroskotal na hostujícím brankáři Burian, když ho ideálně uvolnil Nahodil. Štůrala zasahoval po střele Budínského. Hradecký brankář vyrážel kotouče z holí Dolníčka a Guly. Ani Ostřížek nemířil přesně.

Pořádný rozruch udělal Šedivý, jenž projel celým kluzištěm, a střílející Káňa, branka z toho však nebyla. Poprvé se radovali hosté. V čase 16:19 vystřelil Budínský a trefil se z mezikruží do horní poloviny branky. Vyrovnat mohl ještě do přestávky Gula, prostřelil padajícího obránce, ale ten kotouč prakticky zastavil.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen hostující Moskal, Kaniovu střelu však Vošvrda viděl, Zahradník tečoval nad. Ve čtyřiadvacáté minutě netrefil odkrytou branku Káňa. Závar na druhé straně udělal střílející Hendrich a dorážející Budínský, Štůrala se štěstím udržel. Brejk hostů skončil také nezdarem, kdy opět zasahoval třebíčský brankář. Neprostřelil ho ani Jan Hruška.

V čase 28:58 dorazil ale volný kotouč Volráb a zvýšil na 2:0 pro hosty. Možnost snížit přišla v přesilové hře, Kania mířil nadvakrát vysoko nad, napotřetí ho zastavil Vošvrda. Laciné nahození možná lehce tečované znamenalo Volrábovu druhou branku v utkání a jasné vedení královéhradeckých hokejistů.

Zvýšit mohl Kadlec, Štůralu ale neprostřelil. Z mezikruží se neprosadil ani Volráb. Tentýž hráč dorážel o chvíli později nadvakrát neúspěšně. Koktan v dobré pozici přestřelil a jeho další rána skončila na chráničích hostujícího brankáře. Nebezpečně vystřelil i Ostrčil. Hrbáčkova tvrdá střela neprošla, z ojedinělé šance neuspěl Moskal. Z kruhu střílel bez gólového efektu Obdržálek.

V závěru utkání byl vyloučen hostující Křetinský, Třebíč tak mohla vstřelit čestný úspěch, Ostrčilovu střelu ale ukryl Vošvrda do lapačky. Horácká Slavia se neprosadila po deseti brankách ani jednou gólově, stav čtvrtfinálové série je znovu vyrovnán.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Vít Budínský 1 1 2 3 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Jaromír Florian 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 1 1 2 0
Jan Hruška 0 0 0 0 2
Ondřej Hruška 0 0 0 0 2
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 1 2
Martin Koudelka 0 2 2 3 0
Aleš Křetínský 0 0 0 1 2
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Josef Malý 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 2
Petr Prajsler 0 0 0 0 0
Richard Rapáč 0 0 0 0 0
Tomáš Seidl 0 0 0 2 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 2
Daniel Volráb 2 1 3 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vošvrda 60 29 0 29 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý – HC VCES Hradec Králové: „Myslím si, že všichni viděli, že každé utkání je jiné. My jsme se snažili vyvarovat těch chyb, které jsme dělali včera, trošku jsme sáhli do sestavy, takže jsme malinko pozměnili některá složení útoků a změnili jsme gólmana, což si myslím, že byl velký plus v naší sestavě, ukázal, že je to výborný gólman. Kluci si uvědomili, že nám nedá nikdo nic zadarmo a že musí hrát na sto procent a to si myslím, že dneska předvedli, a proto měli i trošku štěstí, kterému šli naproti tou svou bojovností.“

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: „Ten zápas proti včerejšku vypadal úplně jinak, ale to jsem říkal už včera, že utkání se bude vyvíjet úplně jinak. Začali jsme dobře, začali jsme několika šancemi, bohužel to skóre se nám nepodařilo otevřít a věděli jsme, že jakmile půjde soupeř do vedení, tak že bude hrát důslednou obranu a že nás tam bude těžce pouštět, myslím si, že to byl ten největší rozdíl potom, když ten gól padl. Soupeř hrál výborně defenzivě, myslím si, že právě ta zkušenost obránců rozhodla, že tam byl největší rozdíl. Proto vyhráli, protože hráli výborně defenzivně.“

Fotogalerie