so 13.3.2010 | Lukáš Souček

Dorostenci předvedli na Slavii famózní výkon, na výhru to ale nestačilo

Starší dorostenci zajížděli v pátek odpoledne na led pražské Slavie ke druhému zápasu play-off. V prvním střetnutí hradečtí dorostenci na domácím ledě prohráli vysoko 6:0. Ve druhém měření sil si ovšem svěřenci Miloše Říhy sáhli na dno svých sil a od úspěchu nebyli daleko. Již ve čtvrté minutě šli Východočeši do vedení po přesné trefě Václava Pánka. Slávisté dokázali ještě do přestávky skóre otočit a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1. Ve druhém dějství měli více ze hry hráči Hradce, kteří si vytvořili několik vyložených gólových šancí. Nejblíže ke skórování byl Zdeněk Čáp, který z trestného střílení nastřelil tyč. Ve třetí třetině se Hradec kýženého vyrovnání konečně dočkal, když Jiří Světlík tečoval střílenou přihrávku Milana Valáška. Rozhodující moment celého zápasu přišel v čase 58:57, kdy domácí vstřelili vítěznou branku zápasu a rozhodli tak o svém postupu do čtvrtfinále.