čt 5.8.2010 | Martin Voltr

Hradecká ”juniorka” těsně nestačila na Benátky

Ke druhému přípravnému utkání přijel na ČEZ Stadion silný tým Benátek nad Jizerou. Hradecká lavička tentokrát nasadila téměř nejmladší možnou sestavu, když z ostřílených matadorů nastoupil pouze Martin Táborský a na první třetinu i Jiří Hendrich. Nicméně domácí tým do zápasu vlétl jako uragán a v 11. minutě vstřelil svou druhou branku ve dvou zápasech Milan Valášek. I na rychlé srovnání hostů Hradec odpověděl, když se ve skrumáži před brankou prosadil všímavý Jan Berger a do šaten se tak šlo za stavu 2:1. Další dvě třetiny ale už patřily bleskovým úvodům Středočechů a vítězný gól si připsal ve 43. minutě Miroslav Kopic, který střelou zpoza obránce překvapil Michala Mahdala. Osmnáctiletý gólman už včera v juniorském derby čelil více než padesátce střel a i tentokrát byl často v jednom ohni. Stejně jako v úterý jeho kolegové, i on často řešil akce soupeře s bravurou. Hradečtí přeci jen mohli ještě vyrovnat, když se pár minut před koncem do samostatného úniku prosadil opět Jan Berger. Ani nadvakrát ale puk do brány neprocpal, a tak stejně jako zbytek týmu mohl doufat jen v symbolické srovnání v bonusových nájezdech. Benátky ale poměrem 2:1 ovládly i tuto disciplínu a domů tak odjely se skalpem mladého týmu Hradce Králové.