út 31.8.2010 | Martin Voltr

Ani východočeské derby vítěze nenašlo

Po dalších úpravách kádru přivítal Hradec Králové regionálního rivala z Vrchlabí, který také finišuje s úpravami svého prvoligového týmu. Za domácí nastoupily i nové posily Miloslav Čermák s Lukášem Chmelířem, ale byl to klasický střelec Jan Hruška, jenž v desáté minutě otevřel skóre povedenou přesilovkovou akcí. Hosté však dokázali po pěti minutách odpovědět díky rychlé kličce z hole uprchlého Jakuba Drábka. Ještě jednou šli Hradečtí do vedení, to když se už podruhé ve třech zápasech trefil nový muž sestavy Zdeněk Kubica. Ve druhé třetině hráči z Podkrkonoší sice nedokázali srovnat, to už se jim ale podařilo v úvodu posledního dějství zásluhou mladého Tomáše Bláhy. A jelikož bývalí spoluhráči Filip Luňák a Vladislav Koutský už nedovolili žádnému puku projít za jejich záda, skončilo představení v zaplněné ledové aréně u řeky Orlice nerozhodně 2:2.

Reportáž z utkání není k dispozici.

Zdeněk Čáp
Aleš Křetínský

Tomáš Alexa 0,00

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): Utkání bylo poměrně kvalitní a vyrovnané. Bohužel jsme se nedostávali příliš do šancí a když už jsme se dostali, tak jsme je nevyužili. Mužstvo soupeře je silné a je znát, že tým dobře doplnili. Takže z našeho pohledu zápas měl to, co jsme chtěli vidět. S výkony našich posil jsme zatím spokojeni a momentálně neplánujeme další zužování kádru.