ne 5.9.2010 | Lukáš Souček

V dramatickém derby Východočechů dorostenci body nezískali

V sobotu odpoledne se hradečtí dorostenci poprvé představili na domácím kluzišti v soutěžním utkání a hned přivítali odvěkého rivala z Pardubic. Hradečtí šli hned ve třetí minutě zápasu do vedení díky brance Lukáše Pravdy. Za stavu 1:0 také skončila první třetina. Ve druhém dějství ovšem hosté dokázali vývoj zápasu otočit a čtyřmi góly si vypracovali dostečný náskok. Domácí ještě v úvodu třetí třetiny snížili Filipem Ropickým na 2:4, ale drama už se poté nekonalo. Vyhecované derby se v samotném závěru vymklo z rukou i rozhodčím, kteří museli udělit několik vyšších trestů. Jeden z nich obdržel i hlavní kouč Miloš Říha, který nesouhlasil s chybnými výroky rozhodčích a musel opustit prostor střídaček. Pardubice nakonec přidaly ještě jednu branku a zvítězily tak 5:2.