Zápasy
so 23.10.2010 | Petr Košatka, Lukáš Souček

Starší dorostenci prolomili domácí neporazitelnost Písku

Zápasové menu

V sobotu odpoledne sehráli starší dorostenci utkání 18. kola extraligy v Písku. Písečtí hokejisté se ujali vedení hned ve druhé minutě utkání a směle vykročili k dalšímu domácímu vítězství. Hradečtí mladíci ovšem dokázali zápas otočit ve svůj prospěch zejména díky třem využitým přesilovým hrám. Nejproduktivnějším hráčem Východočechů byl kapitán Marek Červený s bilancí 2+2.

Na první zásah v utkání se nemuselo dlouho čekat. Písečtí totiž vytěžili úvodní gól hned z první příležitosti. Vlk předložil puk Miroslavu Píchovi na modrou čáru a urostlý obránce zamířil švihem přesně do pravého horního růžku hradecké branky. Hosté odpověděli náporem a také Havelka se musel v úvodních momentech utkání ohánět. Svůj tým však podržel.

Z začátku osmé minuty se poprvé vylučovalo a k menšímu trestu usedl domácí Reiniš. Využití Hradeckých bylo bleskurychlé. K dopravená kotouče do brány stačilo hostům pouhých sedm vteřin a na konci ukázkově sehrané kombinace překonal domácího brankáře Lukáš Pravda. O pár chvil později to před píseckou brankou opět vřelo. Ke střele z kruhu se odhodlal Frk a prudké zakončení se opřelo tyčku písecké klece.

Hráčům Písku mohl navrátit ztracené vedení Filip Paukner, který měl před sebou ležícího Dohnala, hostující brankář však v klíčovém momentu vytáhnul puk z brankové čáry a za remízového stavu se tak pokračovalo i nadále. Písek si v úvodní části celkem čtyřikrát vyzkoušel hru v početní převaze, ani jeden z Píseckých ale nedokázal při nerovnocenném počtu hráčů dobře naladěného Dohnala pokořit.

Druhou třetinu dostartovali lépe hráči Hradce a obrat skóre dokonal v šesté minutě druhého dějství kapitán Marek Červený. Hostující obránce se vydal na útočný výlet a když byl krátce za modrou čárou, vyslal přesnou střelu švihem, která zaplula přesně do pravého horního růžku písecké branky.

Hostům se dařilo v přesilovkách. V první části udeřili při výhodě jednoho hráče jedenkrát, v prostřední třetině potrestali vyloučení na písecké straně hned dvakrát. V prvním případě propašoval puk do branky z mezikruží Marek Frk. Čtvrtou branku hradeckých hokejistů pak přinesla ostrá střela Marka Červeného od modré čáry, která zamířila přesně mezi betony gólmana Havelky.

Čtvrtá branka v domácí brance si vynutila změnu mezi tyčemi. Z domácí branky se poroučel Martin Havelka a jeho místo zaujal David Havelec. Těžký start připravil píseckému náhradníkovi hostující Gabriel, který se sólovým průnikem dostal až před branku soupeře, ve vyložené šanci ale ztroskotal.

Ve třetí třetiny měli o něco více ze hry domácí a v tlaku podpořeném přesilovkou se Píseckým podařilo snížit. Střelu Záhory vyrazil Dohnal pouze před sebe a pro Filipa Pauknera nebylo složité dopravit puk do odkryté klece. Stejný hráč modrožlutých zahrozil před hradeckou brankou vzápětí ještě jednou, když poměrně hladce prostoupil hostující obranou, v koncovce ale mířil příliš vysoko.

Necelých šest minut před koncem závěrečné třetiny mohli domácí pohnout s nepříznivým výsledkem při dvojnásobné početní převaze, Hradec ale se třemi hráči dobře bránil a nejtěžší chvíle v utkání zvládnul bez inkasované branky. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v poslední minutě zápasu, kdy ujel podél pravého mantinelu Marek Frk a nasměroval puk do opuštěné klece.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bartoň 0 0 0 0 2
Marek Červený 2 2 4 2 2
Vlastimil Dostálek 0 0 0 0 0
Marek Frk 2 1 3 2 0
Lukáš Gabriel 0 0 0 -1 4
Jindřich Kopsa 0 1 1 -1 0
Matúš Kováč 0 0 0 -1 0
Lukáš Nedvídek 0 0 0 1 0
David Novotný 0 0 0 0 0
Tadeáš Ouzký 0 0 0 -1 0
Petr Pilař 0 0 0 2 0
Lukáš Pravda 1 1 2 2 4
Tomáš Půlpán 0 0 0 0 0
Filip Ropický 0 0 0 -1 0
Daniel Souček 0 0 0 0 0
Ondřej Vlček 0 1 1 1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Dohnal 60 0 2 29 93,55 0 0

Fotogalerie