so 27.11.2010 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Starší dorostenci porazili Mladou Boleslav 4:1

V předposledním utkání první části extraligy dorostu hostili hradečtí mladíci na domácím kluzišti Mladou Boleslav. Hradec Králové měl jíž před tímto utkáním jistou účast v play-off, Mladá Boleslav však do Hradce jela s povinností odvézt tři body. To se hostům nepodařilo, Hradečtí doma zvítězili 4:1 a značně tak mladoboleslavským mladíkům zkomplikovali situaci k postupu do elitní dvanáctky.

V první třetině šli do vedení domácí

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté a několikrát prověřili boleslavského brankáře Sejpala. V 5. minutě se dostala do šance i Boleslav, ale střelu Brandejského chytil Pavelka. Na konci 9. minuty po chybě hradecké obrany unikli hosté ve třech proti jednomu, ale Štěpánek nedokázal Pavelku překonat.

Na začátku 13. minuty se poprvé měnilo skóre – střelu Filipa Ropického z levého kruhu nešťastně tečoval jeden z boleslavských obránců a puk tak zapadl za záda Sejpala – 1:0.

V 17. minutě se do velké šance dostal Lukáš Gabriel, ale Sejpal byl na místě. Šance měli i hosté, asi největší spálil na konci 19. minuty Štěpánek, kterého Pavelka vybruslil a zasáhl proti jeho střele betonem. První třetina tak skončila těsným vedením domácího celku.

Ve druhé části Hradec zvýšil náskok

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté a v polovině 22. minuty zvýšili svoje vedení. Vlastimil Dostálek se dostal k opuštěnému puku za brankou a kolem tyčky ho zasunul do Sejpalovy branky – 2:0. Mladá Boleslav po druhé brance vystřídala brankáře a Sejpala nahradil Jiří Novák.

V polovině 26. minuty vystřelil Lukáš Pravda, ale jeho ránu Novák zlikvidoval. Ve 30. minutě se oba týmy dostaly do přečíslení dvou proti jednomu, ale ani jeden z útoků neskončil gólem. Hosté si zahráli i první přesilovku, kterou nevyužili, nicméně i po ní si dokázali vytvořit velký tlak. Hradec se však ubránil a ve 34. minutě potřetí udeřil – Ondřej Vlček vybojoval puk a poslal domácí již do tříbrankového vedení.

Boleslav se dál snažila útočit, ale její snahy byly marné, naopak domácí přidali ještě jednu branku – ve 38. minutě Ropický vystřelil na Nováka, ten jeho střelu jen vyrazil a Martin Bartoň dorazil puk za jeho záda – 4:0.

V závěrečné části už hosté jen snížili

Do třetí třetiny nastoupili domácí s trochu pozměněnou sestavou, šanci dostali i náhradníci. Na začátku 45.minuty se poprvé v zápase prosadili Boleslavští – Jakub Hloušek dalekonosnou střelou od mantinelu poprvé překonal Pavelku – 4:1.

Na konci 48. minuty mohl Hradec zvýšit svůj náskok,ale proti střele Marka Červeného skvěle zasáhl lapačkou Novák. Další velkou šanci měli domácí v následné přesilovce, pokus Vlastimila Dostálka šel ale těsně mimo. V 53. minutě přišlo zpestření v podobě bitkařské vložky mezi Štěpánem Štěpánkem a Tadeášem Ouzkým a oba hráči dostali trest 5 minut + dokonce utkání. Na ledě se hodně přiostřilo a Hradec hrál po faulu Podsedníčka přesilovku, při které se dostal do obrovské šance Lukáš Nedvídek, ale trefil jen břevno Novákovy branky. Nic zásadního už se pak nestalo, a tak si hradečtí hokejisté připisují do tabulky další tři body po hladkém vítězství nad Mladou Boleslaví.