ne 24.10.2010 | Lenka Jonešová, Tomáš Božek

Mladší dorostenci otočili zápas s Havlíčkovým Brodem

Mladší dorostenci dnes na svém ledě přivítali tým z Havlíčkova Brodu. Hradečtí, kteří před zápasem byli v extraligové tabulce na devátém místě, ztráceli na čtvrtý Havlíčkův Brod osm bodů. První třetina se nesla ve znamení častých vyloučení na obou stranách, avšak branky nepadaly. Až necelé čtyři minuty před koncem se do hradecké sítě trefil havlíčkobrodský Radim Zohorna a po minutě a dvou sekundách využil přesilovku a vyrovnal na 1:1 domácí hráč Michael Novák. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém Josef Wolf po minutě hry dorazil kotouč za záda Nováka a získal pro svůj tým dva body za vítězství 2:1 v prodloužení.

Úvodní část plná vyloučení gól nepřinesla

První třetina zápasu Hradce Králové a Havlíčkova Brodu byla především ve znamení nevyužitých přesilovek. V úvodním dějství se vylučovalo hned sedmkrát, ale k žádnému gólu to nevedlo. Největší šanci skórovat měl v polovině desáté minuty Radim Zohorna, ale brankář Hradce Králové Tomáš Hejda jeho střelu vykopl betonem. Hradec měl největší šanci v osmnácté minutě, kdy se ke střele dostal Matěj Matouš, ale Novák byl pozorný.

Nevyužitá přesilovka pět na tři

Ve 24. minutě dostali domácí příležitost hrát přesilovou hru v pěti proti třem. I přes několik velkých šancí se jim překonat Nováka nepodařilo a stav zápasu tak zůstal stále 0:0. Velkou šanci měl ve 33. minutě Daniel Šeps, ale nastřelil jen tyčku Novákovy branky. I zbytek třetiny byl ve znamení nevyužitých šancí a tak i po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav.

První branky padly v samotném závěru

Ve třetí třetině měli více ze hry domácí hokejisté a do několika šancí se dostal například Josef Wolf, ale Novák stále odolával. V polovině 49. minuty se dostal do obrovské šance Daniel Šeps, který podruhé v zápase nastřelil tyčku hostující branky.

Oba týmy se snažily neudělat chybu a neinkasovat, ale v čase 56:20 dostal Havlíčkův Brod do vedení Radim Zohorna, který překonal Hejdu kličkou do bekhendu a hosté vedli 1:0.

Za chvíli však fauloval Ondřej Hlídek a Hradečtí tak měli velkou šanci vrátit se zpět do zápasu. V čase 57:22 přesilovku využil přesnou střelou Michael Novák a bylo vyrovnáno – 1:1.

Domácí měli ještě po faulu Filipa Dundáčka možnost zápas otočit,ale další přesilovku už nevyužili a tak přišlo na řadu prodloužení.

To netrvalo příliš dlouho, Daniel Šeps vystřelil, Novák jeho střelu ještě vyrazil, ale na dorážku Josefa Wolfa už byl krátký – 2:1. Po dramatickém závěru tak nakonec dva body zůstaly v Hradci Králové.

Tomáš Drašnar 0 0 0 -1 0