Zápasy
ne 20.2.2011 | Jan Hrabal, Lukáš Souček

Starší dorost z derby body neveze, zápas prohrál ve třetí třetině

Zápasové menu

V sobotu odpoledne byl na programu divácky atraktivní zápas v sousedních Pardubicích. Hradečtí mladíci vstoupili do utkání mnohem lépe, když už po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Ve druhém dějství byl aktivnější pardubický tým, který navíc mohl snížit v přesilové hře pět na tři. Stejnou příležitost dostali Pardubičtí i ve třetí třetině a to už se nemýlili. V dalším průběhu třetí třetiny přidaly Pardubice ještě další dvě branky a dokázaly tak vypjaté utkání s Hradcem otočit ve svůj prospěch. Hradci už z závěru nepomohla ani aktivní hra v power-play.

Nástup do utkání se více povedl královéhradeckým mladíkům. Ti se hned po čtrnácti sekundách dostali do vedení. Marek Červený převzal ve středním pásmu kotouč, najel si na modrou a svižnou střelou nad lapačku překvapil pardubického brankáře – 0:1.

Pardubice se z královéhradeckého nástupu otřepaly poměrně rychle, v 16. minutě měl domácí Eaton kupu příležitostí při přesilovce. Pardubice se dokonce na moment radovaly z vyrovnání, ale v celém utkání přesný rozhodčí Kopeček kotouč za brankovou čarou nenašel.

A tak udeřilo na druhé straně. Dokonce při pardubické přesilovce! Hosté od soutoku Labe s Orlicí ujeli do rychlého brejku a když se zdálo, že domácí obrana celou akci pokryla, tak zpoza brány procpal kotouč do gólu Lukáš Pravda – 0:2.

Pardubice i ve druhé třetině pokračovaly v nápadité hře směrem dopředu, Hradec Králové hrozil z rychlých přečíslení, po jednom z nich ve 23. minutě dokonce zvonila tyčka pardubické branky! Eaton i tak stupňoval svůj tlak, ten vyvrcholil ve třetí třetině, kdy se domácí dočkali vytouženého obratu.

Kontaktní gól vstřelil hned na jejím začátku kapitán týmu Adam Chmelař. Pardubický bijec v přesilovce pět na tři tak dlouho operoval před skvělým gólmanem Pavelkou, až kotouč propasíroval do sítě – 1:2.

Vstřelený gól nalil domácím další krev do tepen a žil, pardubičtí hráči jezdili do plných, jejich energická hra dělala královéhradeckým hokejistům velké obtíže. Daniel Vachutka ve hře čtyři na čtyři vyrovnal na 2:2 a Eaton ještě více vystupňoval svůj útočný nápor.

Hradec Králové dlouho odolával, ale nakonec kapituloval. V čase 54:35 brankář hostí pustil třetí puk za svá záda. Adam Chmelař vyslal do akce Daniela Vachutku, jeho střela z rychlé jízdy nemohla být přesnější a odrazila se snad od všech tyčí za ně – 3:2!

Hostující celek se snažil v závěru vyrovnat, sáhl k více než minutu a půl trvající hře bez brankáře, ale Pardubičtí si cennou výhru nad rivalem nenechali vzít.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bartoň 0 0 0 -1 2
Marek Červený 1 0 1 0 0
Vlastimil Dostálek 0 0 0 -1 2
Marek Frk 0 0 0 1 2
Jan Havlena 0 0 0 -1 0
Šimon Havlík 0 0 0 0 0
Lukáš Kastner 0 0 0 0 0
Jindřich Kopsa 0 0 0 0 0
Matúš Kováč 0 0 0 1 0
Martin Matějček 0 0 0 0 2
Tadeáš Ouzký 0 0 0 0 0
Petr Pilař 0 0 0 0 2
Lukáš Pravda 1 1 2 0 0
Michal Procházka 0 0 0 -1 0
Filip Ropický 0 0 0 0 0
Lukáš Vencl 0 0 0 0 0
Ondřej Vlček 0 1 1 2 6

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Pavelka 60 0 3 41 93,18 0 0

Ohlasy k utkání

Miloš Říha - trenér Hradce Králové:
Myslím si, že hokej který hrát umíme jsme mohli produkovat pouze v první třetině, kdy byl poměr vyloučených ještě únosný. Je až s podivem kolik přesilových her pět na tři (pozn. celkem čtyři) potřebuje soupeř k tomu, aby dal gól. V poslední době se s tím bohužel setkáváme poměrně často. Pokud hrajeme stále v oslabení, pak nemůžeme hrát hokej, který umíme. Z víkendových zápasů máme pět zraněných hráčů, po faulech které nejsou potrestány, takže jestli takhle chtějí vychovávat hráče, tak pak ať se nediví, že nemůžeme na mezinárodním poli uspět. V závěru zápasu jsme v power-play něco vytvořili, ale to zalehávání kotouče má podle pravidel výklad jasný, čehož si nikdo nevšiml. Takže soupeři blahopřejeme.