Zápasy
ne 20.3.2011 | Milan Píša, Martin Voltr

Junioři podlehli po velkém boji Třebíči v nájezdech

Zápasové menu

Už v deset hodin dopoledne startoval na Vysočině zápas druhého kola juniorské baráže mezi Třebíčí a Hradcem Králové. Hradečtí sice ani jednou v zápase neprohrávali, přesto vezou domů pouze bod. Čtyřikrát šli do vedení a čtyřikrát dokázal domácí tým rychle srovnat. Za stavu 4:4 dospělo utkání až do samostatných nájezdů. V nich sice svěřenci Tomáše Luštince až do třetí série vedli, ale Třebíč dokázala v poslední chvíli opět vyrovnat a v pátých pokusech rozhodla o své výhře.

Jak již bylo uvedeno v anotaci, dnešní zápas baráže o extraligu juniorů přinesl vše, co má takový zápas mít – góly, zápletku do poslední minuty, trestná střílení ale i bitku a spostu osobních soubojů.

Od prvních minut zápasu se hrál rychlý a otevřený hokej, domácí měli opticky více ze hry. V 7. minutě se skvěle prosazoval Kastner, byl však faulován a měl tak možnost otevřít skóre po nařízeném trestném střílení. Hradeckého brankaře Pavelku sice rozpohyboval, jeho zakončení však netrefilo branku. Stejnou možnost měli o deset minut později i hosté a náležitě ji využili. Březina našel skulinku mezi betony Wolfa a otevřel skóre – 0:1. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali půlminutu před první sirénou, když kombinaci celého útoku zakončil přesně Tomáš Vondráček, 1:1.

Ve 28. minutě měli domácí po faulu Hradeckého výhodu přesilové hry. Rozehráli ji však velmi špatně. Forčekující Jan Vlček se dostal v obranném pásmu domácích k puku a prostřelil Wolfa, 1:2. Horáci však ještě v téže přesilové hře stihli vyrovnat zásluhou Martina Dočekala a v polovině zápasu se začínalo od znovu.

Jestliže konec první třetiny vyšel domácím, konec prostředního dějství patřil hostům, kteří 24 vteřin před druhou sirénou strhli vedení opět na svoji stranu. Střelcem branky byl Tomáš Bujňák, 2:3.

Do třetí třetiny domácí na hosty vlétli a vynutili si tlak. Na začátku 43. minuty byl v pravý čas na pravém místě František Nahodil a Pavelkou vyražený puk vrátil za jeho záda, 3:3. Vyrovnaný stav trval pouhých pět minut, když se před Wolfem prosadil Patrik Stehno, hosté vedli počtvté – 3:4. Svěřenci trenéra Mejzlíka však zbraně nesložili. Lukáš Paták ujel všem a ač tísněn, srovnal stav na 4:4.

Pět minut před koncem základní hrací doby si Horáci zadělali na infarktový závěr. Po vyloučení Patáka na 5 minut a Karlíka pouze na 2 minuty, se hostům otevřela možnost dohrávat prakticky do třetí sirény zápas v převaze jednoho hráče v poli. Domácí se však semkli a dovedli zápas do prodloužení.

Ani prodloužení – i díky výborným zákrokům Wolfa ze 63. a 64. minuty - neurčilo vítěze. Na řadu přišly samostatné nájezd.

V této dovednostní soutěži hráli prim oba brankáři, domácí Wolf a hostující Pavelka. V první sérii každý z nich inkasoval pouze jednou. Wolfa překonal střelou mezi betony Březina, Pavelku pokořil střelou na vyrážečku Dočekal.

Druhá série již přinesla vítěze. Jelikož domácí jednička již svoji branku zavřela, Ondřej Šulc perfektně mířenou střelou obstřelil Pavelku a domácí mohli začít slavit vybojované vítězství v poměru 5:4 po samostatných nájezdech.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Březina 1 1 2 0 2
Tomáš Bujňák 1 0 1 -1 2
Zdeněk Čáp 0 1 1 -1 4
Marek Červený 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 -1 0
Tomáš Havelka 0 0 0 0 0
Pavel Hlavatý 0 0 0 0 0
Vít Hradecký 0 0 0 0 4
Lukáš Karlík 0 0 0 -2 4
Martin Knotek 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 -1 2
Albert Popler 0 0 0 2 2
Aleš Půlpán 0 0 0 0 2
Patrik Stehno 1 0 1 -1 0
Lukáš Stříteský 0 0 0 0 0
Jiří Světlík 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 -1 2
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 1 2 3 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Pavelka 65 34 5 29 85,29 0 0