so 8.10.2011 | Tomáš Němec, Martin Voltr

Starší dorostenci dotahovali na ledě Písku marně

Po nervydrásajícím souboji s Českými Budějovicemi zajížděli starší dorostenci na led Písku, který doposud získal stejný počet bodů jako Hradečtí. Ti ale nezachytili start a po šesti minutách už prohrávali. Domácí celek své vedení i nadále navyšoval, a to postupně až na 4:0. Pak sice Východočeši dvěma brankami snížili a ještě si brousili zuby na vyrovnání, ale nevyužili několik šancí a soupeř je v poslední minutě ztrestal gólem do prázdné brány. Hradec tak po prohře 2:5 odjíždí z Jižních Čech s prázdnou.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a v čase 5:20 Miroslav Indrák zachytil chybnou přihrávku hostů a poté z mezikruží zamířil přesně pod horní tyč - 1:0. O rychlou odpověď se pokoušel Štědrý, ale Havelkova lapačka byla proti. V osmé minutě si Indrák vybruslil až před hostující bránu a snažil se dotlačit kotouč za Hejdova záda, gólman Hradce však udržel kotouč ještě před brankovou čárou.

O čtyři minuty později se brankář Hradce blýsknul třemi dobrými zákroky za sebou. Kapituloval až v čase 12:34, kdy David Bernad umístil svou střelu do horní části hradecké brány a domácí se tak dostali do dvoubrankového vedení - 2:0. V dalších minutách se hrálo nahoru - dolů. Oba brankáři, jak Havelka, tak i Hejda, už do konce první třetiny gól nedostali.

Na začátku druhé periody se Souček snažil překvapit Havelku střelou na bližší tyč, domácí brankář dokázal svou svatyni uhlídat. V čase 24:36 se Písečtí dostali do tříbrankového vedení, zasloužil se o to svým gólem Jan Březina. Kdo čekal, že se Písek stáhne do obrany, byl na omylu. Jihočeši útočili i nadále, Hejda ovšem rovněž předváděl solidní zákroky.

V polovině zápasu mohl snížit Procházka, brankář Písku proti jeho střele zasáhnul vyrážečkou. V čase 35:35 měl snadnou pozici Miroslav Indrák, který zakončoval do odkryté klece, 4:0. Hradečtí se přeci jen dočkali. V čase 39:10 se ve zmatku před domácím brankářem nejlépe zorientoval Tomáš Půlpán, který snížil na rozdíl tří branek.

Do třetí periody vstoupili jednoznačně aktivněji hosté a v čase 44:23 Michal Štědrý vykřesal jiskru naděje Hradeckých na bodový zisk - 4:2. O tři minuty později mohlo být na straně hostů ještě veseleji, ale Havelka proti střele Procházky vytáhnul nádherný zákrok lapačkou. V padesáté druhé minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale z akce nic nebylo, protože Bartoňovi střela nesedla a vystřelil nepřesně.

Hosté tlačili i nadále a Havelka se měl v písecké svatyni co ohánět, aby domácí udrželi vedení. Nakonec v čase 59:23 David Ciboch při hře bez brankáře hostů pojistil výhru Písku gólem do prázdné brány přes celé kluziště. Písek tak na svém ledě přehrál celek Hradce Králové 5:2.

Martin Bartoň 0 0 0 -1 0