pá 2.12.2011 | Tomáš Němec, Lukáš Souček

Sérii výher přerušil staršímu dorostu Písek

Starší dorostenci neprodloužili slibnou sérii výher, kterou započali po reprezentační přestávce. V Písku už po první třetině prohrávali rozdílem čtyř branek a velké manko v zápase dohnat nedokázali. Ve druhé části se svěřenci Pavla Táborského dvakrát trefili do černého, ale na body to nestačilo. Písek nakonec doma zvítězil vysoko 7:3.

V čase 3:12 domácí využili početní výhodu. Sebastian Švanda z pravého kruhu zamířil přesně do horní poloviny Šivelovy brány, který se sice po kotouči natahoval lapačkou, ovšem nedosáhnul na něj - 1:0. V čase 6:07 Písečtí využili i druhou početní výhodu. Dominik Vlk číhal u pravé tyče a po přihrávce Cibocha zakončoval do prázdné brány - 2:0.

Domácí útočili i nadále. V čase 7:27 Dominik Vlk uniknul hostujícím obráncům po pravé straně a přesnou střelou zvýšil na 3:0. V jedenácté minutě mohl Dominik Vlk dovršit čistý hattrick, ale zasáhnul kotouč vysokou holí. Domácí se tak dočkali dalšího gólu v čase 16:54. Daniel Schwamberger projel hostující obranou jako nůž máslem a individuální akci zakončil povedenou bekhendovou kličkou - 4:0.

Ve dvacáté páté minutě bylo proti hostujícímu týmu nařízeno trestné střílení, které jel Reiniš. Domácí hráč zkusil bekhendovou kličku, ale kotouč mu sjel z hole, takže ani netrefil bránu. V čase 26:47 zmatků před hostujícím brankářem využil Josef Vlk a dorážkou do prázdné brány upravil na 5:0.

V čase 31:18 byli hosté za svou aktivitu odměněni gólem. Martin Bartoň bekhendovou střelou překonal ležícího Mazucha - 5:1. V čase 33:00 Mazuch neudržel v lapačce střelu Konečného, kotouč se tak dostal na hůl Radka Pilaře a ten měl snadnou úlohu - 5:2. Domácí byli aktivnější a velké šance měli Ciboch, Reiniš a Dudák. Brankář Hejda zastavil všechny pokusy Jihočechů.

V čase 41:35 se David Ciboch dostal do samostatného úniku a nájezd zakončil přesnou střelou k pravé tyči - 6:2. V čase 47:17 Dominik Vlk dovršil hattrick. Po chytré přihrávce Cibocha zakončoval do poloodkryté klece – 7:2. Čtyřicátá osmá minuta nabídla více místa na ledě, při oboustranném vyloučení se hrálo 4 na 4, nikdo této výhody však nedokázal využít.

O desátou branku se postarali Hradečtí. Jebavý přihrál volnému Jakubu Suchanovi, který bez větších potíží přestřelil ležícího Mazucha - 7:3. V padesáté čtvrté minutě hosté nabídli Písku téměř minutovou dvojnásobnou početní výhodu, Jihočeši ji ale nedokázali přetavit v gól. Utkání tak skončilo výsledkem 7:3.

Martin Bartoň 1 0 1 -1 0
Michal Brida 0 1 1 -1 0