ne 23.10.2011 | Martin Voltr

Přestřelku v derby mladšího dorostu ovládly v závěru Pardubice

Mladší dorostenci uzavřeli první čtvrtinu extraligy očekávaným derby na ledě Pardubic. V prvním dějství šli dvěma slepenými brankami do vedení domácí, ale Hradečtí dokázali bleskurychle snížit. To se jim povedlo i po dalším gólu soupeře, pak ale nevyužili přesilovku 5 na 3 a před druhou sirénou odskočily Pardubice do vedení 4:2. Ve třetí třetině však předvedli hradečtí mladíci obrovské odhodlání a za sedm minut stihli zásluhou dvou branek Miroslava Hyleny srovnat skóre! Následně mohli stav utkání dokonce strhnout na svou stranu, jenže neproměnili několik šancí a v 57. minutě jim domácí tým zasadil dva nepříjemné údery, na něž už nešlo zareagovat. Hradečtí tak odjížděli z ledu se sklopenými hlavami, přestože ve strhujícím derby rozhodně nebyli horším týmem. Zvítězil však ten šťastnější.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Kluci byli na začátku trochu nervózní, ale pak jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Škoda toho závěru. Za stavu 4:4 jsme klukům říkali, aby nepropadali, ale bohužel jsme to nezvládli takticky. Pardubice zvládly posledních pět minut lépe a pomohlo jim i štěstí.