čt 1.12.2011 | Richard Wagner, Martin Voltr

Mladší dorostenci nevyzráli na Rebel ani podruhé v sezóně

Po vydařeném střetnutí v Třebíči zajížděli mladší dorostenci znovu na Vysočinu. Hokejistům Havlíčkova Brodu se chtěli pomstít za prohru v prvním vzájemném zápase, ale bohužel ani v odvetě neuspěli. Rozhodla o tom především druhá třetina, v níž si Rebelové vypracovali vedení 4:1. Hradečtí se sice v posledním dějství dotáhli na nejtěsnější rozdíl, jenže vyrovnat už nezvládli ani v závěrečné hře bez brankáře a domácí tým si naopak pojistil vítězství v konečném poměru 5:3. Svěřencům Petra Luštince nepomohly k bodům ani dvě branky benjamínka Radovana Pavlíka.

Domácí družina začala honbu za důležitými body již v první třetině. Krátce po skončení přesilové hry se prosadil domácí obránce Martin Polák, který pokořil brankáře Františka Veselého. V závěru první periody ještě uháněl na hradeckého gólmana Nováček, ale maskovaný muž Hradce mu puk vypíchl svou širokou holí a šanci mu tak zmařil.

V čase 27:07 putoval za katr hradecký Tomáš Zahradník a domácí skvadra jeho prohřešek proti pravidlům tvrdě potrestala. Po nahrávce od Matiase Mäkiho se prosadil Filip Nováček. Hradec však měl připravenou rychlou odpověď. Již za necelou minutu poslal David Chalupa puk na hokejku Radovana Pavlíka, jenž poprvé pokořil Vaněčka.

Rebelové však nesložili zbraně a přesně mířící Martin Osmík navrátil Rebelům dvoubrankové vedení. A domácí šikula o několik minut později připravil další branku. Po jeho nahrávce se radoval obránce Jan Krajcigr a v hradecké brance vystřídal Františka Veselého Patrik Červený.

Východočeši však ještě zápas nevzdali a 46 vteřin po začátku závěrečného dějství zadělali na drama. Po nahrávkách Tomáše Zahradníka a Nicolase Bureše překonal Vaněčka David Chalupa. Domácí celek následně přežil dvojnásobné oslabení, ale nakonec se Hradeckým přece povedlo vsítit kontaktní branku. David Jaroš naservíroval puk Radovanu Pavlíkovi, který svou druhou brankou v zápase zdramatizoval koncovku zápasu.

Hradec v závěrečných minutách sáhl k odvolání brankáře, ovšem vyrovnat se mu nepodařilo a naopak domácí si pojistili zisk tří bodů. Martin Osmík připravil druhý úder pro Filipa Nováčka, jenž prázdnou hradeckou svatyní nepohrdnul. Hradečtí tak na Havlíčkův Brod nestačili ani podruhé v sezóně.

Nicolas Bureš 0 1 1 -1 0
Adam Čech 0 0 0 -1 0