čt 22.12.2011 | Martin Voltr

Mladší dorostenci si osladili Vánoce obratem v Jihlavě

Předvánoční program hradeckých týmů zakončili mladší dorostenci, kteří zamířili do Jihlavy k důležitému souboji dvou týmů se shodným bodovým kontem. První krok k vítězství v něm udělal domácí tým. Jeho dvoubrankový náskok však Hradec ve třetí třetině zásluhou Tomáše Drašnara vymazal a potom utkání dokonce otočil! Jihlava ještě zvládla vyrovnat, jenže v závěrečných okamžicích zápasu dvakrát udeřil střelec David Jaroš, a napínavou přestřelku tak vyhráli Hradečtí poměrem 6:4. Tým pod taktovkou hlavního kouče Petra Luštince po třech výhrách v řadě přezimuje na šestém místě extraligové tabulky.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Do posledního utkání v tomto roce jsme vstoupili aktivněji než soupeř. Od desáté minuty se naše aktivita začala vytrácet po ošklivém faulu na našeho hráče Radka Pavlíka. Ve druhé třetině hru jednoznačně ovládla Dukla. Zřejmě z podvědomí zranění byla naše hra slepá a bez důrazu. Do poslední třetiny se nám podařilo z kluků přenést rozzlobenou energii za zraněného Pavlíka do výkonu a byla z toho parádní třetí třetina, kterou se nám podařilo vyhrát 5:1 a pečetit výhru na konečných 6:4 v náš prospěch. Jsme rádi za vítězství, jsme rádi, že to kluci zvládli a otočili zápas, a za to jim patří dík. Jsme rádi, že jsme se z Jihlavy vrátili všichni v pořádku včetně našeho benjamínka Radka Pavlíka.