ne 9.10.2011 | Lukáš Souček

Junioři nezvládli konec zápasu v Písku a vrací se bez bodů

Hradečtí junioři zajížděli v neděli do Písku. Po Havlíčkově Brodě další ze soupeřů, který by mohl pomýšlet na baráž a případně postup do nejvyšší soutěže nakonec Východočechům sebral trpělivým výkonem dva body. Hradec byl většinu zápasu ve vedení, ale v posledních třech minutách zápas prohrál. Písečtí necelé tři minuty před koncem vyrovnali šťastnou tečí a v čase 59:30 proměnili přečíslení dva na jednoho ve vítězný gól.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové):
Celý zápas jsme byli v těsném vedení. Bohužel jsme nepřidali druhý, třetí gól, který by mohl celý zápas rozhodnout. Šance jsme na další góly určitě měli, ale bohužel jsme je nevyužili. Písek byl úspěšný zejména při vhazování v útočném pásmu, které nám dělalo zejména při absenci třech centrů problémy. Z toho nakonec padl i vyrovnávací gól. Po prohraném vhazování tečoval soupeř kotouč ještě ve vzduchu. V závěru jsme chtěli zápas rozhodnout. Opět jsme tam měli dvě, tři šance, až jsme nakonec sami inkasovali. Situaci sice předcházel faul na našeho hráče, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme být více efektivní v zakončení a potom se do těchto dramatických situací nebudeme dostávat.