so 4.2.2012 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Starší dorostenci inkasovali nejvyšší prohru sezóny

Ani ve druhém víkendovém utkání starší dorostenci bodovat nedokázali. Ba naopak. Od Plzně dostali pořádný výprask a v letošní sezóně prohráli nejvyšším rozdílem. V závěru první třetiny Daniel Klemenc snižoval na 1:3. První branka domácích ovšem měla opačný efekt, než se očekávalo. Místo dramatické druhé třetiny Plzeň spustila brankovou smršť a zvítězila v Hradci Králové vysoko 10:1.

Domácí znovu nezachytili úvod

Ať už to zní jako stokrát ohraná písnička, Hradečtí ani tentokrát nezvládli úvod zápasu. Favorizovaný tým ze západu Čech udeřil hned po 59 sekundách hry, to když Jan Schleiss podržel kotouč a pak vybídl k zakončení do odkryté části branky Jiřího Uhlíka0:1.

Inkasovaná branka ale domácí mladíky až tolik nesrazila. Chvíli se ještě nemohli dostat z pásma, ale pak začali také sami hrozit. V akci byla především útočná formace Pilař – Suchan – Jebavý, ovšem žádnou ze svých příležitostí nevyužila a ve 13. minutě soupeř trestal. Michal Moravčík dostal zpoza brány pas, kterým nepohrdnul a z první ho napálil do růžku – 0:2.

Když potom navíc Roman Přikryl dotáhl výjezd před hradeckou klec do gólového konce, už to s domácími vypadalo hodně špatně. Přesně za dvě minuty ale stačili zareagovat. Tvrdou Procházkovu střelu poslal Jindřich Pacl vyrážečkou pouze na hůl Daniela Klemence, který bez potíží napálil puk do prázdné – 1:3.

Jiskřička naděje vyhasla a indiáni rozhodli

Na startu druhé části už mohlo být drama na světě. Michal Procházka však narazil na tygří skok brankáře Pacla, jenž tak důležitým zákrokem vyzval spoluhráče k útočení a ti za necelou minutu docílili důležitého gólu. Po Kepkově střele se u tyčky dostal k puku Roman Přikryl a měl to už do prázdné – 1:4.

Od tohoto momentu už indiáni pevně drželi otěže utkání ve svých rukou a v prostřední periodě přidali ještě tři údery. Filip Mašek si našel odražený kotouč a dalším snadným zakončením vyhnal Michala Šivela z branky. Jeho náhradník František Veselý však kapituloval zanedlouho, to když Martin Šimandl snadno proměnil přihrávku před zívající klec. Potom ještě Josef Zimmerman povedeně ze vzduchu ztečoval puk do sítě a na kostce už svítilo skóre 1:7.

Bohužel pro Hradec dosáhli hosté desítky

Jediným cílem hradeckého mužstva pro zbytek utkání bylo zastavit soupeřovu kanonádu. To mu však vydrželo pouze do času 46:06, kdy Jiří Kepka jako první dojel kotouč odražený od zadního hrazení a propálil Veselého. Necelé dvě minuty na to přišla pohotová kombinace po trase Krliš – Polata – Jan Ryba a hostům už chyběl jediný gól do dovršení desítky – 1:9.

Kromě branek viděli diváci na hradeckém stadionu také boxerskou vložku v podání dvojice Michal Štědrý – Jan Schleiss a druhý jmenovaný potvrdil nadvládu svého týmu i vítězstvím v tomto souboji. Minutu a patnáct sekund před koncem se však ještě skóre naposledy změnilo. Tomáš Andrlík svou dělovkou zakulatil skóre na konečných 1:10.

Martin Bartoň 0 0 0 -2 0