Zápasy
so 22.12.2012 | Sanny Muharem

Hradec byl v zápase s Draky aktivnější, přesto padl po prodloužení

Poslední duel před Vánoci nabídl velmi vyrovnanou koncovku. Hned v první části viděli diváci celkem čtyři branky, s těmi se totiž roztrhl pytel. Nejprve se do vedení dostali Královští lvi, hosté ale dokázali zareagovat. O chvíli později se situace znovu opakovala. Úvodní dvacetiminutovka sice nabídla slušný počet gólů, zbývající část střetnutí už však nikoliv, a to přestože byli domácí většinu času aktivnější. Duel tedy dospěl až do prodloužení, ve kterém bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Draků. Brunec nabízenou šanci využil a vystřelil svému týmu bonusový bod.

Gólové hody v první periodě

Oba týmy si zřejmě byly vědomy toho, že se jedná o předvánoční souboj. Hned v první části hry si totiž nadělovaly dárečky v podobě branek. Šumperk hrál na začátku střetnutí přesilovou hru, avšak byl to právě domácí celek, kdo dokázal udeřit. Zdeněk Čáp ujel po pravé straně a posléze vykouzlil geniální přihrávku na najíždějícího Michala Mikesku, kterému už stačilo pouze trefit poloodkrytou svatyni – 1:0.

Draci ale vrátili ránu. Jan Tesařík zůstal trestuhodně nehlídán domácí defenzívou, která mu nechala až přespříliš prostoru. Zmiňovaný muž toho dokázal využít, když trefil volné místečko mezi betonem a tyčkou Luňáka – 1:1.

Úvodní dvacetiminutovka se hrála ve velmi svižném tempu. Před brankami obou gólmanů vznikaly nebezpečné závary, další dobrou příležitost měl David Švagrovský, jenž minul. Skóre se znovu měnilo v polovině první třetiny. Královští lvi se dočkali poněkud šťastné branky. Vyčerpaná čtvrtá hradecká lajna se nevzdala a díky své aktivitě slavila úspěch. Macháň cpal puk do brankoviště, kde se Štůrala nedokázal zorientovat, což nemilosrdně potrestal Milan Valášek – 2:1.

O chvíli později mohlo být znovu vyrovnáno. Exhradecký Adam Rufer využil špatné rozehrávky domácích a řítil se sám na Luňáka, ovšem mířil pouze doprostřed brány, a tak se stav neměnil. Vzápětí už tomu bylo ale jinak. Královští lvi opět špatně rozehráli ve vlastní početní výhodě, čímž poslali úplně zadarmo do útoku Adama Červenku, jenž svou šancí nepohrdl. Prezentoval se bravurní forhendovou kličkou – 2:2.

Brankostroj se zastavil, tempo však nikoliv

Druhá část pokračovala ve stejném tempu jako ta předešlá. Pouze góly scházely. V předbrankovém prostoru vznikaly potyčky, rozhodčí s tresty nešetřili. K vidění tak byla i hra čtyři na čtyři. První vážnější šanci měl na svědomí královéhradecký mladík Berger, který se šikovně vymotal ze skrumáže těl a branku minul jen o pár centimetrů.

Emocemi to hýřilo i nadále, Hradečtí si v přesilovce vytvořili nějaké příležitosti, ty však brankou neskončily. Naopak Draci se nemohli dostat do střelecké pozice, a tak to na domácího Filipa Luňáka zkoušeli z beznadějných pozic. Východočeský muž v masce ale nemusel řešit nějak výrazně spletité situace.

Hradeckou aktivitu a píli občas rozhodila menší nepřesnost v rozehrávce, přesto se Salith nemohl dostat do nějakého souvislejšího tlaku. V závěru druhé periody měli Královéhradečtí k dispozici další přesilovku. V samém závěru pálil dvakrát Roupec, ani jedna z jeho dělovek se ale neujala. V prostřední části tak diváci gólový příspěvek neviděli.

Královští lvi hýřili aktivitou, branku ale nedali

Do poslední třetiny vstoupili Východočeši opatrně, dvě a půl minuty po jejím začátku se do šance dostal Marek Haas. Šikovně se uvolnil a následně vypálil na hradeckou svatyni, přičemž Luňákovi projel kotouč mezi betony a klec minul snad jen o pár centimetrů. Hosté pak znovu zahrozili, konkrétně Tomáš Brunec, který z nadějné pozice v mezikruží přestřelil Luňákovu branku.

Pak už se ale ke slovu naplno dostali Královéhradečtí. V osmačtyřicáté minutě zazvonil Michal Tvrdík na tyčku Štůralovy brány. O malou chviličku později se tento brankář zaskvěl parádním zákrokem, když vytáhl pokus Šagáta s vypětím všech sil. Posléze měl před sebou volné pole působnosti Říha, nalitý kotouč trefit nedokázal a pouze rozčeřil vzduch na hradeckém stadionu.

V závěru utkání už neměli Šumperští mnoho sil, čehož chtěl domácí mančaft využít. Největší šanci měl Michal Tvrdík, který se hezkou individuální finesou dostal až před Štůralu, černá pryž ale jen prolétla brankovištěm. Šedesát minut hry nerozhodlo, a tak muselo přijít na řadu prodloužení.

Hosté získali bod navíc

V prodloužení se hrálo pouhých devětapadesát sekund. Hradec nechal trestuhodně otevřená vrátka a hostující Brunec se řítil sám na Luňáka. V tom jej zastavil nedovoleným způsobem Martin Vágner, rozhodčí se dlouho nerozmýšlel a nekompromisně nařídil trestné střílení. Tomáš Brunec se nakonec nemýlil, přestože měl notnou dávku štěstí. Kotouč doslova doskákal do hradecké branky – 2:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 1 0
Luděk Brož 0 0 0 -2 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 1 1 1 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 -1 2
Martin Klement 0 0 0 0 0
Filip Krejčiřík 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 1 0
Šimon Macháň 0 1 1 0 2
Michal Mikeska 1 0 1 1 2
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Roupec 0 1 1 1 0
Vladimír Říha 0 0 0 -2 0
Martin Šagát 0 0 0 -1 0
David Švagrovský 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 0
Martin Vágner 0 0 0 2 12
Milan Valášek 1 0 1 1 0
Milan Vobořil 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 61 23 3 20 86,96 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
První třetina byla špatná, rozhozená spoustou vyloučených hráčů na obou stranách. Ten hokej nestál za nic. Myslím, že už od druhé třetiny jsme byli lepší a soupeře jsme k ničemu nepouštěli, za zbývající dvě třetiny měl jen osm střel. My ale nejsme schopni dát gól ani z jasných šancí. Neměli jsme sice ani štěstí, byly tam nějaké tyčky, což ale nic nemění na tom, že jsme nedokázali dát rozdílový gól.

Zdeněk Moták (Salith Šumperk):
Utkání bylo z naší strany poznamenáno velkým množstvím vyloučených. Asi rozhodlo, že jsme ta oslabení ustáli a přesilové hry domácích jsme dokázali eliminovat. Po dvě třetiny podle mě bylo utkání vyrovnané. Ve třetí třetině už měli domácí trochu navrch a sevřeli nás v několika momentech, byli lepší a nastřelili i břevno. Nicméně zápas jsme dovedli do takového konce, jaký jsme chtěli, a po normální hrací době jsme si šli pro prémiový bod. Jsme šťastnější a udělali jsme si o něco lepší Vánoce.

Fotogalerie