ne 21.10.2012 | Martin Voltr

Vypjatý duel v Popovicích junioři zvládli za tři body

Velmi důležitý souboj měla na programu Liga juniorů v posledním kole úvodní čtvrtiny. První a druhý tým skupiny Střed, tedy Hradec Králové a Velké Popovice, se střetly na středočeském ledě. Lvi věděli, že mohou očekávat pořádnou řežbu, a přesně to se vyplnilo. Zápas plný trestů na obou stranách ale nakonec vyhráli 3:2, byť ho museli otáčet z nepříznivého stavu po první třetině. Pod všemi brankami Hradeckých byl podepsán Aleš Půlpán – u první asistoval a dalšími dvěma góly pak zařídil obrat. Svěřenci Miloše Říhy tak mají na čele tabulky už osmibodový náskok.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Soupeř se nás snažil zastrašit nečistou hrou a my jsme hráli v první polovině zápasu pětkrát ve třech, jednou z toho inkasovali rozdílový gól na 2:1. Jsem ale rád, že jsme se s tím v průběhu zápasu vypořádali a získali tři důležité body. Mrzí mě, že jsme ve třetí třetině v přesilovkách a ve vyložených šancích nedokázali výsledkově odskočit, závěr zápasu mohl být klidnější. Nepříjemnou zprávou je několik zraněných hráčů, v neděli máme naštěstí volno.