pá 7.12.2012 | Martin Voltr

Druhou polovinu soutěže zahájili junioři vysokou výhrou s Krkonošemi

Zápasem 19. kola zahájili hradečtí junioři druhou polovinu své honby za extraligovou baráží. Proti Krkonoším předvedli neskutečný start, pouhých 99 sekund po úvodním vhazování vedli už 3:0! Poté ale nechali soupeře dotáhnout se na nejtěsnější rozdíl. Ve druhé třetině však znovu přepli na další rychlostní stupeň, takže nakonec Krkonoše přehráli vysoko 9:3. V dresu hostů se ukázalo i několik hráčů s hradeckou minulostí, v čele s Lukášem Venclem, který vstřelil dva góly. Stejně jako domácí Michal Brida.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Chtěli jsme mít co nejlepší úvod, dostat soupeře pod tlak, mít krátká střídání a každé zakončit kvalitní střelou. Proto jsme hráli poprvé na čtyři útoky. Povedlo se nám to, dali jsme hned tři góly. Hráči pak ale úplně přestali hrát, opravdu úplně všichni. Osobně tomu vůbec nerozumím a nechápu, jak je to možné, proč nechtěli dát těch gólů daleko víc. O přestávce jsme jim to dost důrazně vyříkali a myslím, že druhá třetina byla lepší. Na druhou stranu je pravda, že jsme hráli na čtyři, chvíli na tři obránce, pak s útočníkem na beku, takže ta hra nebyla kompaktní. Bylo to vidět i ve třetí třetině, kdy jsme nechali hrát všechny hráče a rozložili síly, protože máme nějaká drobná zranění. Jsme spokojeni se třemi body. Myslel jsem si, že skóre dokážeme navýšit víc, ale s devíti góly můžeme být také spokojeni. Útočný hokej byl z naší strany dobrý. Do obrany to nebylo ono, ale jak jsem už říkal, tam nám chyběli hráči.