so 5.1.2013 | Lukáš Souček

Junioři otočili čtyřgólové manko se Žďárem

Hradečtí junioři vyjeli v novém roce k prvnímu soutěžnímu utkání. Dlouhá pauza zřejmě Východočechům příliš neprospěla. V utkání se Žďárem už dokonce prohrávali 0:4. Přesto zbraně nesložili a dokázali zápas strhnout na svou stranu. Těsně před koncem druhé třetiny Hradečtí snížili na 2:4. V závěrečném dějství dokázali vyrovnat a při samostatných nájezdech rozhodli o zisku bonusového bodu. Velkou měrou k vítězství přispěl Lukáš Pravda, který v základní hrací době zaznamenal hattrick.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Hráči k zápasu nepřistoupili vůbec adekvátně. Vyloženě jsme ho podcenili, obzvlášť první třetinu jsme odehráli špatně a soupeř dokázal využívat šance. Od druhé části jsme začali být aktivnější, hráli jsme lépe dopředu. Za stavu 0:4 to bylo těžké. Řekli jsme si ale, že utkání vyrovnáme, a jsem rád, že se to povedlo. Doufal jsem, že zápas otočíme ještě v základní hrací době. To jsme sice nedokázali, ale i dva body jsou po tomto průběhu dobré.