út 12.2.2013 | Martin Voltr

Juniorka si znovu s chutí zastřílela, Písku nasázela desítku

Po zvládnutém utkání v Třebíči čekal hradecké juniory pro změnu soupeř ze slabšího ranku, v domácí dohrávce přivítali Písek. Jihočeši pod Bílou věží neměli moc šancí na úspěch. V první třetině inkasovali třikrát, v té další dokonce čtyřikrát. Největší branková smršť nastala těsně před koncem jednoznačného zápasu a hosté sice porážku zmírnili, jenže v úplně poslední minutě Hradečtí zakulatili skóre na stavu 10:3. Čistým hattrickem v rozmezí pouhých čtyř a půl minut se blýskl Lukáš Kastner, ve svém druhém utkání za juniory vstřelil premiérový gól starší dorostenec Radek Pilař.

Aleš Půlpán (Královští lvi Hradec Králové):
Zdálo se mi, že hráči Písku přijeli už trochu odevzdaní, my jsme ale každopádně šli za vítězstvím už od začátku. Deset gólů pro ně může být ještě milosrdných, i když jsme v závěru hráli na čtyři formace a také nějaké góly dostali. Naše převaha ale byla jasná. Potřebovali jsme tři body, abychom se mohli v klidu připravovat na baráž.