ne 3.2.2013 | Martin Voltr

Fantastická kanonáda juniorů: Hradečtí rozpárali Strakonice 18:0!

Mimořádný zápas! Juniorka Královských lvů v neděli hostila předposlední Strakonice v roli jasného favorita, tím spíš, že za hosty nastoupilo do pole pouhých jedenáct hráčů. Hradec držel od počátku otěže utkání ve svých rukou a pomalu navyšoval skóre, po první třetině vedl o dva góly a ještě ve 39. minutě „pouze“ 6:0. Ve zbytku zápasu ale strhli svěřenci Miloše Říhy neuvěřitelný uragán plný exhibičních kombinací a gólů do prázdné brány. Strakoničtí brankáři se už jen modlili, aby byl konec – ten však přišel až za stavu 18:0. Střeleckou explozi řídil Lukáš Pravda, jenž v poslední minutě zakulatil svůj druhý hattrick v zápase.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Soupeř přijel bránit modrou čáru. Střední pásmo se nám dařilo přecházet, ale ne až tak, jak bychom si představovali. Proto jsme si po první třetině, kdy to bylo v uvozovkách jen 2:0, řekli, jak na to musíme reagovat. Myslím, že to bylo vidět. Jsem rád, že jsme ty góly dali, protože v letošní sezóně jsme se v koncovce převážně trápili. Snad nám to zvedne střeleckou potenci i do dalších zápasů.