st 27.2.2013 | Martin Voltr

Bláznivý zápas s Třebíčí zachránili junioři v poslední minutě

Středeční předehrávka juniorů s Třebíčí nabídla několik příběhů a tváří hradeckého mužstva. Domácí Lvi odstartovali dobře a i když houževnatý soupeř ve druhé třetině také chvíli vedl, Východočeši zapli motor a útočným tornádem se dostali do náskoku 7:3. Ten drželi ještě sedm minut před koncem utkání. Zdánlivě rozhodnutý zápas ale stihla Třebíč vyrovnat! Konec však přece jen patřil hradeckému týmu – přesilovku pět na tři využil v čase 59:34 Tomáš Šťastný, především jeho hattrick a dvě asistence se tak postaraly o to, že Královští lvi nakonec brali všechny tři body.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě, navíc naši hru ještě v průběhu zápasu rozházela zranění a tresty. Přesto to v první třetině nebylo až tak špatné. Ve druhé jsme po hrubých chybách dostali dva rychlé góly, pak jsme zase sami několik dali, takže to bylo jako na houpačce. Přestože jsme se dostali do trháku, přestali jsme potom hrát, dva hráči navíc dostali tresty. Nakonec jsme soupeře dostali neuvěřitelnými chybami do zápasu. Jsem rád, že i přesto jsme díky využité přesilovce vyhráli. Třetí třetinu jsme ale odehráli naprosto katastrofálně.