pá 8.3.2013 | Martin Voltr

Povedená tečka za základní částí! Junioři zdolali druhé Popovice 5:2

Naposledy v rámci základní části se představili hradečtí junioři. Zápas vítěze skupiny s druhými Velkými Popovicemi znamenal kvalitní přípravu na baráž, byť trenéři nechali několik hráčů odpočívat. Hradec se ještě do konce první třetiny vzepřel úvodnímu gólu soupeře, vedl 2:1, a svůj náskok si pojistil v povedené třetí části. Nervózně rozehraný zápas přinesl ve své druhé polovině atraktivní hokej a po šedesáti minutách výhru Královských lvů 5:2. Juniorku teď čeká poslední týden zbrojení na klíčové období sezóny.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Nechtěli jsme, aby došlo k nějakým vyšším trestům a zraněním nebo výrazné přestřelce. Zaměřili jsme se na některé věci do obrany. Pár hráčů jsme šetřili a měli jsme pasáže, kdy jsme hráli dobře a kdy ne. Druhá třetina se nám herně nevydařila, soupeř nás trochu zastrašil svými ostrými zákroky. Se třetí třetinou jsem ale kromě neuhlídané standartní situace spokojený, takhle nějak bychom si představovali hrát v baráži. Jsme rádi za vítězství a také za to, že jsme získali v celé lize nejvíc bodů.