čt 13.9.2012 | Martin Voltr

Druhý zápas, druhá výhra! Mladší dorostenci vyloupili Budějovice

Vstup do extraligové sezóny zatím vychází hradeckému mladšímu dorostu parádně. K zápasu druhého kola zajížděl na led Českých Budějovic, které loni postoupily na závěrečný turnaj o titul. Hradečtí se však soupeře nezalekli a hned v první třetině si dvěma brankami vypracovali vedení, které až do konce utkání s vypětím všech sil udrželi. Drama definitivně ukončil v poslední minutě gólem do prázdné brány Matěj Krejčík, pro kterého to byl už druhý úspěch v zápase. Hradec i přes jasnou střeleckou převahu domácích veze domů tři body za vítězství 5:3!

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Díky obětavému výkonu si odvážíme z Českých Budějovic tři body. Nejsme však spokojeni s disciplínou mužstva, kdy se naši hráči zbytečně nechávali vylučovat a utkání se zdramatizovalo. Zásluhou dobrého výkonu brankáře Červeného se nám ale podařilo vyhrát. Do dalšího zápasu se musíme poučit ze zjištěných nedostatků a zlepšit disciplínu.