so 26.1.2013 | David Mičke, Martin Voltr

Starší dorostenci inkasovali na Slavii šest gólů

K sobotnímu duelu se starší dorostenci přesunuli do Edenu s cílem obrat o body pražskou Slavii. Na rozdíl od předchozího zápasu se Spartou se ale tentokrát nedokázali bránit převaze soupeře, jejich jediná šance přišla ve druhé třetině, když snížili svou ztrátu na 1:2. Slávisté ale před druhou přestávkou znovu odskočili, ve zbytku zápasu ovládli led a rozhodli o své jednoznačné výhře 6:1. Hradecké manko na příčky zajišťující play-off tak po víkendu činí pět bodů.

Slávisté měli od počátku navrch

Domácí hned po startu utkání hýřili aktivitou, jejich brankář Frodl si naopak téměř nesáhl na puk. V šesté minutě byl navíc vyloučen hradecký Matějček, což jen přidalo slávistické dominanci. Zanedlouho už došlo k tomu, co bylo od začátku zápasu otázkou času.

Slavia ujela po ojedinělém útoku soupeře do přečíslení, při kterém za záda svého jmenovce zdařile zakončoval Patrik Červený. Chvíli nato přidal druhou branku Pražanů Michal Fortelka – 2:0. Ve zbytku třetiny zůstal obrázek hry stejný, Slavia Královským lvům nic nedovolovala.

Hradec se dostal na dostřel

V průběhu druhé části se ale zdálo, že Slavia podlehla euforii po svém výborném startu. Lvi ji zatlačili a už ve 25. minutě se dostali domácím na dostřel pouhé branky. Početní převahu totiž zužitkoval Radek Pilař – 2:1.

Na zlepšeném výkonu Hradeckých se toho příliš neměnilo, sešívaní byli nadále pod dekou. Na rozdíl od Východočechů, kteří si také vyzkoušeli dlouhou dobu v útlumu, hrozili alespoň z brejků. A v závěru druhé třetiny se dostali k důležitému gólu. Chvíli před sirénou ukončil dlouhé ostřelování Červeného branky zdařilou střelou Tomáš Andres – 3:1.

Drama se nekonalo, Hradečtí ještě třikrát inkasovali

Poslední část byla napsaná podle osnov té první. Slávisté opět dominovali a oproti druhé třetině nepřipustili žádné drama. Už ve 45. minutě zvyšoval svou druhou brankou v utkání Patrik Červený – 4:1.

Pět minut po čtvrté brance červenobílých přidal pátou Martin Patzelt. Ani fakt, že Hradečtí dostali těsně před koncem výhodu jednoho muže v poli, do výsledku nijak nezasáhl. Naopak domácí dovršili brankou Adama Kellersteina jednoznačný výsledek a Lvům uzmuli nárok na body z utkání – 6:1.

Lukáš Bezděk 0 0 0 -3 0
Adam Čech 0 0 0 -3 0
Tomáš Drašnar 0 0 0 -3 0
David Gančarčík 0 0 0 -1 0