Zápasy
pá 25.10.2013 | Sanny Muharem, Martin Voltr

Famózní obrat z pera Jaroslava Kudrny a Hradec loupil i v Třinci!

Zápasové menu

Hradec je venku prostě k nezastavení! V Třinci sehrál utkání dvou rozdílných „poločasů“ – v tom prvním si vstřelil dva vlastní góly a nevypadalo to dobře. Stejně jako v úvodním vzájemném duelu ale Mountfield předvedl skvělý obrat, který tentokrát řídil Jaroslav Kudrna. Dva góly dal do té správné brány, k tomu přidal tři asistence a dovedl Východočechy k dalšímu cennému vítězství 6:3!

Mountfield srážely zbytečné fauly

Pro Mountfield HK, v jehož dresu poprvé v kariéře naskočil do extraligového zápasu junior Lukáš Nedvídek, začala první dvacetiminutovka příjemným způsobem. Hned ve druhé minutě si totiž Východočeši mohli zahrát početní výhodu. V ní se však hráčům zpod Bílé věže nepodařilo vymyslet žádnou gólovou akci.

Poté se Třinečtí ujali otěží, které táhli pod svými bedry až do konce této periody. Růžičkova formace v páté minutě hry řádně zavařila hradeckým hokejistům. Martin Růžička nejprve pálil od mantinelu, kotouč se následně odrazil k Zagrapanovi, jenž byl ve velmi slibné pozici, avšak Kantorovu branku netrefil tak, jak by si sám představoval. Mountfield HK se pak nenápadně snažil udeřit, srážely ho ale zbytečné fauly.

Třinec měl k dispozici v polovině první periody hned tři početní výhody, přičemž hosté přečkali pouze dvě. V šestnácté minutě si vyjel od pravého mantinelu Jan Peterek, naservíroval kotouč před hradeckou svatyni a obránce Martin Pláněk si ho nešťastně srazil přímo za záda Pavla Kantora – 0:1.

Hradečtí hokejisté se následně snažili ještě před odchodem do šaten vyrovnat. Gorškovovo zaváhání málem zužitkovali Mertl s Kudrnou, na přihrávku prvního jmenovaného však Jaroslav Kudrna nedosáhl. V závěru šel navíc další z hradeckých hráčů opět za katr, a Třinečtí si tak přenášeli do nadcházející dvacetiminutovky přesilovou hru.

Další vlastní gól Hradec rychle hodil za hlavu

Druhá třetina začala v třinecké Werk Areně vskutku kuriózně. Hradečtí se v signalizované výhodě usadili v pásmu soupeře a chtěli Třinec zamknout. Místo toho však přišlo něco, co vidí fanoušci v české extralize jednou za pár let. Jaroslav Kudrna přihrával Peteru Frühaufovi na modrou čáru, ten však kotouč nedokázal zachytit a černá pryž přeplachtila celé kluziště a skončila v odkryté hradecké brance. Dle regulí tento zásah rozhodčí uznali, branka byla přisouzena Lukáši Zíbovi – 0:2.

Hlavní arbitři se v pátečním zápase opravdu nezastavili. Vzápětí totiž poslali další hráče na lavici hanby a hrálo se čtyři na čtyři. V šestadvacáté minutě pak ujel všem svým strážcům Vladimír Škoda a v samostatném úniku byl faulován, za což následovalo trestné střílení. Sám postižený však na Hrubce nevyzrál, a tak se skóre ještě neměnilo.

Přesto se Hradec nevzdával a chtěl se stavem zápasu ještě něco udělat. A to se mu také podařilo! Jaroslav Kudrna se šikovně zbavil protihráče, načež následně přihrál Tomáši Mertlovi, který si puk bleskově zpracoval a prostřelil třineckého gólmana – 1:2!

Třinečtí měli po inkasovaném gólu více ze hry, ale tlak se zdál býti spíše platonický. V závěru druhé části se ale postupnými krůčky tlačili dopředu i Východočeši, kteří prahli po vyrovnání. A to přišlo! V početní výhodě objel Jiří Šimánek třineckou branku a našel z druhé vlny najíždějícího Reného Vydareného, který vyslal na Hrubce jedovatou bombu. Do dráhy letu vložil hůl ještě Jaroslav Kudrna, čímž naprosto změnil trajektorii kotouče, jenž rozvlnil síť podruhé – 2:2!

Obrat dokonán! Hradec má další tři body

Už při snížení Hradce ve druhé třetině se zápas začal velmi podobat prvnímu vzájemnému střetnutí, na začátku poslední periody už měl naprosto stejný příběh! Agilní Jaroslav Kudrna si sjel pro přihrávku mezi kruhy a přesnou ranou pod horní tyčku nedal třineckému gólmanovi sebemenší šanci – 2:3!

Třinec pak začal být lehce nervózní, Hradec si naopak hrál svoji hru. Přesně to Východočeši na venkovním kluzišti umí. Navíc měli ve svém týmu Jaroslava Kudrnu, kterému v zápase vyšlo téměř vše, na co sáhl. Geniální přihrávkou ve čtyřicáté osmé minutě našel kapitána Jiřího Šimánka, jenž zamířil nekompromisně pod víko – 2:4. A to, dámy a pánové, nebylo vše! Kudrna totiž obral Polanského o puk, poslal jej na Tomáše Mertla, který postupoval sám na Hrubce a bekhendem přišpendlil puk do horní poloviny branky – 2:5.

Třinečtí nevěděli, kde jim hlava stojí. Rána Lukáše Květoně šla jen těsně mimo, a i další dorážky z hokejek královéhradeckých hráčů byly velmi nebezpečné. Jenže Třinec ještě zazlobil. Na trestnou lavici šla opět #21, Jaroslav Kudrna tak byl u osmi z devíti pátečních gólů. Martin Růžička se po přihrávce Jana Peterka dokázal prosadit a snížil na rozdíl dvou branek – 3:5.

Domácí byli hladoví po dalších gólech a Hradec v závěru utkání zmáčkli, Pavel Kantor ale zastavil s přispěním štěstí všechny další pokusy Ocelářů. Vladimír Škoda navíc v poslední minutě pečetil skóre na 6:3 pro Mountfield ranou do opuštěné klece. Hradec Králové tak na východě republiky sebral další cenné tři body a svěřenci trenéra Petera Draisaitla jsou nejlepším hostujícím týmem, který získává jeden bod za druhým! Jen tak dál!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Rudolf Červený 0 0 0 0 0
Peter Frühauf 0 2 2 2 0
Tomáš Harant 0 0 0 3 2
Bohumil Jank 0 0 0 0 2
Tomáš Knotek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kudrna 2 3 5 4 4
Lukáš Květoň 0 0 0 0 2
Tomáš Mertl 2 0 2 5 0
Peter Mikuš 0 0 0 1 2
Lukáš Nedvídek 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 2
Karel Plášil 0 0 0 0 0
Martin Podlešák 0 0 0 0 0
František Ptáček 0 0 0 2 0
Jakub Suja 0 0 0 0 0
Jiří Šimánek 1 3 4 5 0
Vladimír Škoda 1 0 1 1 0
Michal Švihálek 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 2
René Vydarený 0 1 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Kantor 60 27 2 25 92,59 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec):
Hradec potvrdil, že je venku opravdu nejlepším týmem. My jsme to měli dobře rozehrané a vedli jsme 2:0, ale ztratit zápas takovým způsobem je až trestuhodné. Mám na mysli ztráty kotoučů, zbytečné umožnění skórování soupeři. Hradec vyhrál zaslouženě.


Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Vyhráli jsme 6:3, ale dali jsme osm gólů. Určitě jsme nehráli bezchybný hokej, ale od začátku do konce jsme hráli nesmírně obětavě. Byla tam spousta zblokovnaých střel, toho si strašně ceníme. Čepičku tomu dal brankář Kantor, který předvedl velmi dobrý výkon. Byly tam střely a puky, které skákaly na naši stranu, ale šli jsme tomu naproti a vyhrát si zasloužili.