ne 1.12.2013 | Jan Vavřina, Martin Voltr

Základní část zakončili junioři výtečným obratem proti Písku

První polovinu ligové sezóny má hradecká juniorka za sebou. Na její závěr hostila na domácím ledě Písek a přestože Jihočeši na postup už dávno pomýšlet nemohli, začali výtečně. Ve druhé polovině zápasu ale Královští lvi dvoubrankové manko nejen smazali, ale otočili až do jednoznačného vítězství 6:3. V pátek už svěřencům trenéra Petra Luštince začne nadstavbová část.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
S papírově slabším mančaftem jsme nastoupili do zápasu bez sedmi hráčů základní sestavy. Utkání jsme chtěli pojmout jako přípravu na nadstavbu, která nám začíná v pátek. Do zápasu jsme nevstoupili šťastně, naše hra neodpovídala tomu, co bychom chtěli hrát. I když jsme hráčům o přestávkách kladli na srdce, aby plnili úkoly, které mají plnit, tak je začali plnit až v poslední třetině, kdy se jim zápas povedl otočit a dovedli ho do vítězného konce.

Jindřich Setíkovský (IHC Písek):
V polovině zápasu, kdy jsme vedli 3:1, jsme si vlastními chybami zápas prohráli. Do té doby jsme hráli velice dobře a obětavě. Měli jsme pokračovat v defenzivní práci, ale bohužel někteří naši hráči si neodpustí zbytečné kličky a ztráty kotoučů, po kterých jsme inkasovali. V závěru domácí ukázali, že mají sílu.