Zápasy mládeže
ne 2.3.2014 | Richard Wagner, Martin Voltr

Rebelové nestačili hradecké kanonádě. Mladší dorost jim nasázel osm kousků!

Zápasové menu

Z bitvy na stadionu posledního Havlíčkova Brodu potřebovali hradečtí mladší dorostenci nutně získat plný počet bodů. Až do 23. minuty se hrálo bez branek, ale pak se herní i gólové taktovky chopili zcela jasně Královští lvi, kteří nakonec svému soupeři nasázeli osm gólů! Znamená to pro ně nejvyšší vítězství sezóny, brankář Michael Weiss se navíc dočkal svého prvního čistého konta.

První třetinu si podmanili brankáři

Úvod zápasu patřil Královéhradeckým. Ti se tlačili do šancí a zásobili Miroslava Hanáka prací. Do brejku se pak ale dostal Josef Pilný, leč díky dobré práci obránce se k pořádné střele nedostal. V polovině periody měli hosté z východu Čech tlak a Radovan Pavlík se na kruhu odhodlal ke střele, kterou ale umístil jen do výstroje domácího muže s maskou.

Rebelové se mohli prosadit po úniku Mirka Březiny, ale ten pálil nepřesně. O dorážku střely od modré se pak hlásil Vojtěch Veverka, ale na Weisse si nepřišel. V posledních minutách ujel domácím bekům Radovan Pavlík, který si to štrádoval na kasu stejně rychle jako mezinárodní expres do Vídně, ale královéhradecký kapitán nedojel na rozdíl od zmíněné vlakové soupravy až do svého cíle včas. Sice stihl puk přehodit přes Hanákovy betony, ale to už bylo po siréně.

Gólové tornádo Královských lvů zcela šokovalo Kotlinu

Hradečtí se dostali hned po startu prostřední části do šance, kterou ale domácí gólman pokryl. Následně vznikla mela a na trestnou lavici byli vykázáni Vojtěch Veverka s Martinem Hejnou. Ve hře čtyř proti čtyřem napálil touš na kasu Jaroslav Dvořák, jehož pokus přizvedl nad Hanákovo rameno Martin Štohanzl a Hradec šel konečně do vedení – 0:1.

Východočeši se pak prosadili i ve vlastním oslabení. Domácím hrubě nesedla početní výhoda a tři vteřiny před návratem Radima Šaldy na led ujel po vysunutí Kryštofem Hroudným Radovan Pavlík, jenž si vymíchal domácího strážce svatyně a neomylně zavěsil – 0:2.

A netrvalo dlouho, než to bylo o tři góly! Po nádherné spolupráci celé lajny využili Lvi chybného postavení Miroslava Hanáka, který nechal u své levé tyče dost prostoru k tomu, aby Dominik Matouš umístil do tohoto prostoru svou střelu – 0:3. Hradečtí se i nadále prezentovali dobrou útočnou hrou a neustále bušili do havlíčkobrodské obrany. Maskovaný muž Rebelů musel tasit jeden zákrok za druhým, ale další trefu ve své síti již do konce periody nedopustil.

Hradec Králové dokončil demolici Kotliny

Stav ale dlouho beze změny nevydržel, Královští lvi začali po přestávce znovu ve velkém stylu. Mikuláš Matouš vypálil z levého kruhu a pod lapačkou Miroslava Hanáka prošel až za čáru. Do branky domácích vzápětí nastoupil David Marek, který byl přivítán ve velkém stylu. Tvrdou ranou pod horní tyč zavěsil Filip Jirásek – 0:5!

Na domácím náhradníkovi si pak vylámal zuby Jaroslav Dvořák, který nepřehodil jeho betony a následně umístil z dorážky touš do jeho hrudi. Jenže po chvíli už svěřenci Tomáše Martince pokračovali ve velkolepém představení, Patrik Hidveghy si v brejku položil Marka a zavěsil přesně nad jeho beton – 0:6.

Maskovaná opora Havlíčkova Brodu pak zamířila zpátky na střídačku po ráně Filipa Jiráska z mezikruží, která mu prošla mezi betony. Trenéři jej ale nechali dál ve hře a udělali dobře. Nebýt Davida Marka a jeho bleskového přesunu, mohl se do střelecké listiny zapsat i Filip Moník. Čestný úspěch mohl zaznamenat Vojtěch Veverka, ale z velké blízkosti mířil nepřesně. Definitivní tečku za utkáním tak udělal Martin Štohanzl, jenž z levého kruhu zakončil pohlednou kombinaci svého mužstva ranou pod horní tyč. Pak už měli Rebelové pokoj – 0:8.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jaroslav Dvořák 0 0 0 0 0
Vítek Fanderlik 0 0 0 1 0
Martin Hejna 0 1 1 1 2
Patrik Hidveghy 1 0 1 2 0
Kryštof Hroudný 0 1 1 3 0
Filip Jirásek 2 2 4 4 2
Tomáš Kynčl 0 1 1 4 0
Štěpán Matějček 0 2 2 2 0
Dominik Matouš 1 1 2 3 0
Mikuláš Matouš 1 0 1 1 0
Filip Moník 0 1 1 1 0
Jakub Moník 0 1 1 2 0
Radovan Pavlík 1 0 1 3 0
Kryštof Pažourek 0 1 1 1 0
Mikuláš Pohl 0 1 1 4 0
Radim Šalda 0 0 0 2 2
Martin Štohanzl 2 2 4 4 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michael Weiss 60 0 0 16 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Dostali jsme se na slušnou úroveň, když se hodně bojovalo a dobře pracovalo. Teď do toho zasáhla nemoc a trošku se nám to rozsypalo. Prakticky nemáme první útok a ještě jeden obránce nám onemocněl. Kluci, kteří dnes nastoupili, tak v první třetině bojovali. Snažili se, ale když jsme dostali první a třetí gól, tak se mužstvo zkrátka rozsypalo a už to bylo špatné. Bohužel, zasáhla nás nemoc a proti tomu nemůžeme absolutně nic dělat.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Do poloviny zápasu to bylo vyrovnané utkání. Potom naštěstí kluci pochopili, že musí hrát víc týmově, začali si víc přihrávat a kombinovat a najednou jsme byli jednoznačně lepší. V poslední třetině už Havlíčkův Brod, který hrál v oslabené sestavě, odpadl.