Zápasy mládeže
pá 6.12.2013 | Josef Nudera, Martin Voltr

Čtyři góly Nedvídka, Havířov zničen 6:0. Junioři vstoupili do nadstavby parádně

Zápasové menu

Takový vstup do těžké moravské nadstavby si všichni moc přáli! Hradečtí junioři se na úvod blýskli v Havířově vysokým vítězsvím 6:0, které jim zařídila především čtyřbranková střelecká exploze Lukáše Nedvídka, doplněná o dva údery Lukáše Kastnera a naprosto bezchybný výkon brankáře Františka Veselého. Cenné body z venku teď budou Královští lvi potřebovat potvrdit doma, už v neděli hostí Přerov.

Na gól se čekalo do času 19:57

Havířov nevstoupil do utkání s Hradcem Králové vůbec špatně. V 5. minutě vyslal Daniel Graca střelu, kterou tečoval Suchý, ale pouze do Veselého. O minutu později se naopak dostali hosté do dvou slibných šancí. Nejprve Bartoň a pak i Wolf skončili na brankáři Slaninovi, který vždy musel zasahovat v těžké pozici a bezprostřední blízkosti.

Později přestřelil Graca branku a Suchý trefil z dobré pozice Veselého do výstroje. Na druhé straně dorážel ve 14. minutě Žemlička sám před Slaninou, a to ve vlastním oslabení. O chvíli později se dostal ke střele po přihrávce do tandemu Wolf, ale puk se odrazil pouze před Bartoně, který pak velkou šanci zazdil.

Do první sirény se ale skóre přece jen změnilo. Bylo to z hole Lukáše Nedvídka, který dostal přihrávku do střední třetiny, přijel k modré čáře, a když viděl kolik mu zbývá času, zvolil tvrdou střelu. Ta trochu překvapivě prošla až za záda Slaniny – 0:1!

One-man show Lukáše Nedvídka

Ve 23. minutě se Královským lvům podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Lukáš Nedvídek vystřelil z pravého kruhu na vyrážečku Slaniny, kterému puk propadl do branky – 0:2. Stážci havířovské svatyně se následně vystřídali a do branky nastoupil Erik Gabler. Hradec Králové i přesto ve 26. minutě zužitkoval přesilovou hru. Na konci pěkné kombinace byl Lukáš Nedvídek, který završil hattrick a navýšil vedení – 0:3!

Ve 29. minutě, krátce po skončení trestu na havířovské straně, se navíc nikým nehlídaný Lukáš Nedvídek ocitl před Gablerem znovu, kličkou si vytáhl gólmana ven z branky a pak pohodlně zakončil. To pro hradeckého špílmachra s céčkem na dresu znamenalo už čtvrtý úder – 0:4!

V poslední minutě druhé třetiny se podařilo Východočechům ještě navýšit příděl do havířovské branky. Před brankářem Gablerem se zjevil volný Lukáš Kastner a svou střelu namířil neomylně nad jeho betony – 0:5.

František Veselý korunoval triumf nulou

Do třetí třetiny vstoupili domácí s cílem snížit a upravit stav utkání. Těžko jim šla upřít snaha, ale brankář František Veselý pokryl úplně všechno. Navíc ve 48. minutě se podařilo jeho spoluhráčům využít druhou přesilovku, kdy dostal puk před branku Lukáš Kastner a zblízka neměl podruhé problémy se zakončením – 0:6.

Hokejistům Havířova se moc nedařilo, což podtrhla i šance Caruka, který minul puk. Několikrát se ale musel Vesleý vytáhnout, jako například po střele švihem od Suchého, kdy puk vytěsnil krásným semaforem. Hradec Králové ubránil i závěrečné oslabení a z Havířova si odvezl tři body za drtivé vítězství 6:0!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bartoň 0 2 2 1 4
Lukáš Bezděk 0 1 1 1 0
Drahoš Jebavý 0 0 0 1 0
Lukáš Kastner 2 0 2 1 2
Lukáš Nedvídek 4 0 4 3 0
Tadeáš Ouzký 0 1 1 1 2
Tomáš Půlpán 0 0 0 0 0
Dominik Rejl 0 1 1 1 0
Jan Skála 0 1 1 2 0
Daniel Souček 0 0 0 1 4
Viktor Stoilskij 0 0 0 0 0
Matěj Suk 0 1 1 2 0
Daniel Šeps 0 1 1 2 0
Jan Tvrdík 0 0 0 1 0
Josef Wolf 0 2 2 2 0
Lukáš Žemlička 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 60 27 0 27 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jaromír Venglář (AZ Havířov):
Výsledek zápasu je pro nás krutý, rozdíl jsem viděl v brankářích. Hosté mají výborného brankáře ročníku 1996, kterému jsme nebyli po celý zápas schopni dát gól. Naproti tomu náš brankář pustil dvě naprosto laciné branky z velké vzdálenosti a za stavu 0:3 už bylo rozhodnuto. S brankáři se to táhne celou sezonu, v každém utkání vidíme jejich individuální pochybení a mužstvo pak musí neustále dotahovat.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Do zápasu jsme vstoupili se zajištěnou obranou, která se nám dařila v první třetině. Dobře jsme dobruslovali puky, obsazovali hráče a hlídali si předbrankový prostor. Nedovolili jsme soupeři dát gól, naopak jsme ho dali my tři vteřiny před koncem. Druhou třetinu jsme vyhráli 4:0 po krásných kombinacích a individuálních akcích našeho kapitána Lukáše Nedvídka. Ve třetí třetině jsme si už jen hlídali výsledek. Rozdíl bych viděl v gólmanech - dali jsme šest branek a brankář žádnou chybu neudělal.