pá 14.2.2014 | Tomáš Vlček, Martin Voltr

Junioři znovu neskórovali, v Havířově prohráli o pět gólů

Ani v prvním utkání po olympijské přestávce se hradečtí junioři nedokázali odrazit k lepším výsledkům. Na ledě Havířova, kde v úvodu prosince jasně vyhráli, tentokrát nedali ani gól a jejich série bez vstřelené branky se natáhla už na dvě utkání. Šancí sice měli dostatek, přesto v duelu tabulkových sousedů zvítězil Havířov jednoznačně 5:0.

Jedinou šanci proměnili Slezané

V úvodu zápasu byli aktivnější Hradečtí, ale skóre otevřel v 6. minutě po rychlé akci a průniku do útočného pásma tvrdou ranou havířovský Dominik Suchý – 1:0. Zajímavé situace byly na ledě k vidění kolem 10. minuty. Za domácí se do nebezpečného zakončení dostali postupně Staš a Lenomar, ale stejně jako hradecký Souček ztroskotali na brankáři.

Velkou šanci měl hned za chvíli domácí Diviš, jenže jeho blafák hradecký gólman Bernart vychytal. Ve 13. minutě se už Lvi radovali z gólu, ale rozhodčí rozhodli, že Nedvídkova střela se pod Gablera odrazila od tyče. A když v poslední velké šanci třetiny vychytal Gabler lapačkou i Bartoně, zůstal AZetu těsný náskok.

Rychlý vstup posunul domácí blízko výhře

Do druhé třetiny měl parádní nástup Havířov. Nejprve sice dvakrát v šanci promáchl Diviš, ale ve 23. minutě Dominik Suchý využil špatného střídání hostů a v samostatném nájezdu se bekhendovým blafákem prosadil podruhé. Uplynulo jen 40 vteřin a Havířov už vedl 3:0. Michal Vyčesaný nahrál na druhou tyč Dominiku Tarasovi přesně na čepel, a ten jen doklepl puk do hradecké branky.

Další šanci AZetu zazdil po dvou minutách Vyčesaný, stejně jako na druhé straně ve 28. minutě hradečtí Stoilskij s Klemencem. Ti byli ve dvou úplně sami před domácí brankou, ale poslali puk jen do boční sítě. Pak se na ledě viditelně přiostřilo a začalo přibývat vyloučených. Branky však už do přestávky nepadly žádné, a to i proto, že po Sukově střele zůstal puk jen v havířovském brankovišti a pak jej obrana odpálila do rohu.

Lvi nedokázali prolomit nulu na kontě

Jestli chtěli Hradečtí ve třetí třetině skóre zvrátit, tak jim udělal čáru přes rozpočet ve 46. minutě Filip Staš, který po krásné souhře celého útoku a zadovce Diviše vymetl Bernartovu šibenici – 4:0.

Pak už se zápas víceméně dohrával. Hradečtí mohli skóre korigovat díky náporu v 54. minutě, jenže žádná ze spršky střel nepronikla za Gablerova záda. To na druhé straně se ještě jednou červené světlo rozsvítilo. Těsně po skončení přesilovky se ujal v rohu puku Dominik Taras, najel si před branku a bekhendem jej v 56. minutě poslal přesně pod víko – 5:0.