ne 18.1.2015 | Martin Voltr, Pavel Tajzler

Přesilovky řídily suverénní obrat juniorů ve Vsetíně

Důležité vítězství – už čtvrté v řadě – zapsali junioři na svém druhém novoročním výjezdu. Na horkém ledě vsetínského Lapače sice po první třetině prohrávali, ale především díky početním výhodám předvedli parádní obrat. Nervózní bitva s dvojicí pětiminutových vsetínských trestů přinesla celkem čtyři přesilovkové góly Mountfieldu, jenž nakonec vyhrál jednoznačně 6:1. Dvě trefy zařídil obránce staršího dorostu Filip Hronek!

Roman Čechmánek (VHK Vsetín):
Bylo to velmi bojovné utkání. Hradec se ukázal jako kvalitní tým, který velmi dobře bruslil a byl silný na kotouči. Myslím si, že jsme odehráli velmi dobrý zápas na hranici našich možností. Duel velmi ovlivnila dvě přísná vyloučení, ve kterých nám Hradečtí dali tři branky, které rozhodly. V závěru už jsme neměli dostatek sil, poté, co jsme odehráli strašně moc času ve čtyřech.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
V první třetině jsme nebyli dostatečně důrazní v koncovce a neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Nakonec jsme dostali trošku smolný gól, kde se puk odrazil přímo před prázdnou branku. Výsledek zápasu ale odpovídá jeho průběhu, myslím si, že jsme ve druhé i třetí třetině Vsetín přehrávali. Samozřejmě nám hodně pomohly přesilovky, které, nechci se k tomu moc vyjadřovat, bohužel pro Vsetín, byly odpískány a my v nich dali rozdílové branky.