so 14.2.2015 | Jan Vavřina, Martin Doležal

Neskutečná kanonáda juniorů. Šlágr kola viděl 19 branek, Hradec vyhrál 13:6!

Tohle se jen tak nevidí! 15. kolo nadstavby Ligy juniorů mělo nabídnout ve šlágru kola opatrný souboj prvního Mountfieldu s druhou Porubou. Jenže přívlastkem "opatrná" nelze nazvat snad žádnou pasáž tohoto mače. Hradec vedl už po 46 vteřinách 2:0, pak se oba mančafty ve střílení branek střídaly, ale domácí si od svého soupeře drželi po celých 60 minut dostatečný náskok. O zběsilosti duelu svědčí také to, že se v brankách vystřídali všichni čtyři gólmani. I když trenérům musely pořádně prošedivět vlasy, podstatné je, že si Hradec vytvořil v čele čtyřbodový náskok právě na Porubu.

16. vteřina – 1:0, 46. vteřina – 2:0

Hráči se pořádně ani nezahřáli a Šrámek už musel lovit puk ze své sítě, a to hned několikrát. Nejprve se v šestnácté vteřině prosadil z dorážky Lukáš Nedvídek – 1:0 a o pouhých třicet vteřin později ho doplnil Petr Dudák, jenž potřeboval na svou branku dva střelecké pokusy. Ten druhý vyšel – 2:0.

Hradečtí si přáli dobře vstoupit do zápasu, ale tohle si představoval asi málokdo. Navíc další branka přišla už ve 3. minutě. Radovan Pavlík zamířil přesně a poslal Mountfield už do tříbrankového vedení. Poté se hra mírně zklidnila, ale pořádná přestřelka měla na přítomné teprve čekat.

Ačkoliv ve 13. minutě snížil Jakub Schwarz na 3:1, tak radost Porubě dlouho nevydržela. Přesně za dvě minuty zvýšil vedení Východočechů Martin Bartoň, krátce poté se do listiny střelců zapsal také Ondřej Kovářů – 16. minuta zápasu a skóre 5:1! To už s hosty vypadalo hodně zle, avšak před sirénou stihla Poruba ještě snížit zásluhou Patrika Goly – 5:2.

Střídání gólmanů na obou stranách

Jestli byla první perioda divoká, tak ta druhá na tom byla ještě hůře. Nebo snad lépe? Začátek byl sice plynulý, nicméně poté se na ledě opět otevřela střelnice a týmy se ve svých úspěšných „výstřelech“ pravidelně střídaly. Ve 25. minutě se prosadil Karel Vladyka – 6:2 a hned na to dokázala Poruba zareagovat, když Ašenbrennera propálil Marek Smrčka – 6:3.

Místo očekávaného tlaku hostů ale přišla další branka v podání hradeckých hokejistů, o kterou se postaral Radek Pilař – 7:3. 30. minuta nabídla hned dvě branky, oba týmy se v jejich střílení i nadále pravidelně střídaly. Nejprve Jakub Baca snížil na 7:4, po něm vyhnal Šrámka z brány Lukáš Nedvídek – 7:5.

Brankáři si museli připadat jako nadbyteční, valil se na ně jeden útok za druhým. Své pracoviště opustil také Patrik Ašenbrenner, ale „až“ ve 37. minutě, tedy po dalších třech gólech. 36. minuta – 8:5 po pěkné kombinaci hostů a zakončení Pavla Pobuty. Ve 37. minutě se podruhé v zápase trefil Radovan Pavlík, a po něm i Patrik Gola – 9:6. V závěru třetiny završil „desítku“ Lukáš Nedvídek.

Hradecká obrana se konečně zformovala

Ačkoliv hosté prohrávali o čtyři góly, do třetí periody šli s tím, že se může stát cokoliv. A pravdou je, že v pátek 13. to platilo dvojnásob. Domácí se ale v šatně evidentně zklidnili – při čtyřgólovém náskoku jim snad ani nic jiného nezbývalo – a začali také bránit.

To se ale nedá říct o druhém týmu v tabulce. Uběhlo jen 73 vteřin ze třetí třetiny a bylo to 11:6. Radek Pilař si sjel mezi kruhy a propálil Mizeru, čímž definitivně zhatil naděje porubských hokejistů.

Závěrečná část přinesla hned sedm trestů, branky padly ale už „jen“ dvě, obě do sítě Ostravanů. V 53. minutě se zapsal mezi střelce podruhé Martin Bartoň, své trefy se dočkal i Aleš Krátoška, který z první završil v 57. minutě skóre na 13:6.

Mountfield tak ovládl bláznivou přestřelku, díky které odskočil v čele svému pátečnímu soupeři na čtyři body.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Takový začátek jsme v sezóně ještě neměli. Měli jsme do utkání velmi dobrý vstup, dali tři góly za necelé tři minuty. Potom to byla z obou stran přestřelka, hrálo se nahoru dolů s hodně šancemi. Dostávali jsme nešťastné góly, třeba si to dvakrát tečovali. Po druhé třetině to bylo 10:6, takže hodně velká divočina. Potom jsme to víceméně zvládli, třináct gólů jsme v sezóně ještě nedali. Tři body jsou pro nás důležité, protože jsme odskočili Porubě na čtyři body. První místo chceme určitě udržet, abychom měli výhodu do play-off.