ne 8.3.2015 | Lukáš Štěrovský

Do čtvrtfinále zbývá jediný krok, starší dorost vyhrál ve Vítkovicích!

Veledůležité vítězství dokázali na ostravském ledě ubojovat svěřenci trenéra Jiřího Slabého, kteří se dostávají do vedení 2:1 v osmifinálové sérii – k postupu do čtvrtfinále jim chybí jediný krok. Ten mohou starší dorostenci udělat už v pondělí, kdy je na programu „repríza“ nedělního zápasu proti Vítkovicím. V něm se Východočechům dařily hlavně vstupy do třetin, když dvakrát skórovali do necelých dvou minut po startu dané periody.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme hodně brzy dali branku, což bylo pro vývoj celého zápasu hodně důležité. Začátek druhé třetiny se nám zase moc nevydařil, nechali jsme se soupeřem zatlačit, který srovnal na 1:1, ale celkem brzy jsme zase odskočili. Ve třetí třetině dal Filip Hronek třetí gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale Vítkovice se nevzdávaly, což je pro play off typické. Sehrály perfektně power-play, měly tam signál, po kterém jsme dostali branku. Asi minutu a půl před koncem jsme měli starosti, abychom to uhráli. Kluci, kteří šli na plac, to ale zvládli velice dobře takticky. Uhráli jsme to dílem bojovnosti a vůle. Uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje v pondělí. Chtěli bychom znovu uspět.