Zápasy mládeže
čt 12.11.2015 | Redakce

Domácí vládnou. Starší dorost v derby dotáhl ztrátu, ale nakonec padl 2:3

Zápasové menu

Už třetí derby probíhající sezony sehráli starší dorostenci. Tentokrát se v rámci předehrávky představili v Pardubicích a i když po 71 sekundách prohrávali 0:2, do zápasu se vrátili a ve druhé třetině zaslouženě vyrovnali. Další šance – včetně dvouminutové přesilovky pět na tři – však nedokázali proměnit a bitvu pro sebe rozhodlo Dynamo v 50. minutě. Tři body z východočeského klání tak letos zatím pokaždé připadly domácímu týmu.

Po těžkém startu se Hradec oklepal

Hradecký tým neprožil reprezentační přestávku v pravém slova smyslu, minulý pátek předehrával s Havlíčkovým Brodem. Teď už měl ale k dispozici i trojici hokejistů národního týmu do 17 let, kteří se v úterý vrátili z Kanady. Nicméně svěřenci trenéra Jiřího Slabého inkasovali hned v úvodu tvrdou facku. Po minutě a 11 sekundách totiž vedly Pardubice už 2:0, když se nejdřív prosadil Viktor Martínek a krátce po něm i David Syrovec.

První třetinu hodně ovlivnila vyloučení, Mountfield se musel bránit i necelou půlminutu ve třech. Paradoxně ale když hrál další oslabení, krátce před přestávkou snížil. Radim Šalda vypíchl kotouč soupeři a v sólu předvedl na obránce neskutečně šikovné ruce – 2:1.

Z výborné hry plynulo (jen) vyrovnání

To dodalo hradeckým mladíkům velký elán, postupně se zlepšovali a ve druhé třetině nakonec svého rivala výrazně přehráli. Už některé situace volaly po vyrovnání, nakonec to vyšlo až Jakubu Haškovi, jenž přesně tečoval Gasparovu střelu do druhého pardubického růžku – 2:2.

Právě druhá část, kterou lví parta vyhrála na střely 16:7, byla pro výsledek dost možná klíčová. Z vytrvalého tlaku už totiž další góly nepadly, a to i přesto, že ve 36. minutě putovali na trestnou hned dva domácí hokejisté! Hradec si s dvojnásobnou přesilovkou neporadil, čehož musel později litovat.

Rozdílový gól už zůstal bez odpovědi

Dynamo po návratu z kabin už dokázalo reagovat. Zanedlouho si podruhé v zápase vyzkoušelo početní výhodu pět na tři, i Mountfield bránil dobře a obětavě. V 50. minutě ale nechal před brankovištěm volného Matěje Štefka, který zpracoval rychlou přihrávku a puk poslal bekhendem za záda Tomáše Vomáčky – 3:2.

Hradečtí rozhodně nebyli bez šancí. Dohromady na čtyři minuty ale jejich snahy zbrzdily další dva nedovolené zákroky. O nervózní a rozháranou koncovku se částečně postarali i rozhodčí, v rozmezí několika desítek sekund například prošly oběma týmům zřejmé ofsajdové situace. Tři minuty před koncem přišel závěrečný nápor hradecké družiny, ale k vyrovnání to nestačilo.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jaroslav Dvořák 0 0 0 -1 0
Michael Gaspar 0 1 1 0 0
Jakub Hašek 1 0 1 1 0
Patrik Hidveghy 0 0 0 0 4
Filip Jirásek 0 0 0 -1 0
Tomáš Kynčl 0 0 0 0 0
Václav Maršík 0 0 0 -1 2
Patrik Mašín 0 0 0 0 4
Štěpán Matějček 0 0 0 -1 2
Dominik Matouš 0 0 0 1 0
Jakub Moník 0 0 0 -1 2
Filip Moník 0 0 0 -1 0
Jakub Muška 0 0 0 0 2
Kryštof Pažourek 0 0 0 0 0
Mikuláš Pohl 0 0 0 -1 0
Radim Šalda 1 0 1 0 2
Martin Štohanzl 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vomáčka 60 0 3 24 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Začátek byl katastrofální, tam jsme byli ještě snad ani ne v šatně. Vůbec jsme nebruslili, jenom jsme se koukali, co se bude dít. Dostali jsme na 2:0 a takový začátek s vámi zaklepe. My jsme se z toho ale vymanili a dali gól v oslabení, trochu jsme ožili. Druhá třetina byla z naší strany parádní, s pohybem a střelbou. Měli jsme vyložené šance, ale bohužel jsme střelecky impotentní. Přestávka nás pak dostala z tempa, navíc soupeř asi našel na tu naši hru recept, a potom jsme se už těžko prosazovali. I tak jsme si šance vytvořili, ale dostali jsme hloupý gól na 3:2, kdy jsme nebyli důrazní a nepokryli si hráče. Závěr už byla křeč. Musíme zapracovat na vyloučeních, máme jich pořád strašně moc a jsou to fauly, které nic neřeší, jenom nás připravují o sílu. Jestli si někteří hráči nedají říct a budou pořád vylučovaní, tak asi nebudou moci hrát.