Zápasy mládeže
čt 17.9.2015 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Hradec dotahoval, srovnat nestihl – juniorské derby patří Pardubicím

Zápasové menu

Do prvního juniorského derby v této sezóně vstupoval Mountfield se skvělými výsledky z posledních domácích zápasů v zádech, jenže bitvu o Východní Čechy nezačal vůbec dobře. Domácí inkasovali už po třiceti vteřinách a obdržená branka je pořádně přibrzdila, další góly obdrželi v průběhu první a na začátku druhé třetiny. Svěřenci Aleše Krátošky se poprvé radovali ve 25. minutě, tlak v závěrečné periodě vedl ke snížení na jednobrankový rozdíl. Hradec se snažil o vyrovnání také v power-play, v něm si však Dynamo pojistilo výhru gólem do prázdné brány.

Dynamo vlétlo na svého soupeře hned od začátku

Dříve než se stihli opozdivší diváci usadit na místa, se už hostující Dynamo radovalo z úvodní branky. Samuel Rudy nasměroval přihrávku napříč hřištěm a poté, co Tomáš Pipek trestuhodně ujel hradecké obraně, vykoupal i Františka Veselého a zasunul puk do hradecké brány – 0:1. Svěřenci Aleše Krátošky byli myšlenkami zřejmě ještě v kabině, protože o půl minuty později po akci jako přes kopírák stejné mohly Pardubice slavit podruhé, nebýt famózního zákroku domácího gólmana.

První třetina byla čistě v režii hostujícího týmu. Jediný okamžik, kdy mu mohlo být horko, nastal, když čelil dvouminutové přesilovce pět na tři. Hradečtí sice vyprodukovali několik střel, žádná se však neujala. To ještě více nalilo krev do žil hostům, kteří v čase 12:38 zvýšili svůj náskok. U druhé tyče Veselého branky si šikovně počkal Ondřej Panna a zasunul puk do odkryté klece – 0:2. V posledních vteřinkách se ještě pokusil Veselého překonat Růžička, ale úspěšný nebyl, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

V polovině zápasu se obraz hry srovnal, nikoli však skóre

Pardubičtí se po vzoru první třetiny vřítili i do druhé jako uragán. Už po minutě a třech vteřinách zvýšili své vedení na 3:0. Filip Zadina převzal na půlce puk, prosmýkl se mezi dvěma obránci a prostřelil domácího brankáře. To byl signál pro domácí tým, který zvýšil tempo, začal mnohem více bruslit a odměnou mu byl gól, který se podařilo vsítit Štěpánu Havránkovi od modré čáry v čase 24:54 – 1:3.

Stejně jako v první třetině se Hradeckým naskytla příležitost dvojnásobné přesilové hry. Tentokrát si ji zahráli přes minutu a dostali se do jedné brankové příležitosti, ale ve slibné pozici nikdo z útočné trojice nedokázal překonat ležícího Otakara Husára. Ve zbytku třetiny borci na ledě další slibnou šanci již nenabídli, a tak mohlo srdce diváků zaplesat alespoň při krásném hitu Štěpána Havránka. Do další periody tak šli hosté opět s dvoubrankovým vedením.

Hradci se stíhací jízda nevydařila

Do poslední třetiny nastoupili hradečtí hokejisté s dvoubrankovým mankem. Pardubičtí se soustředili především na precizní defenzivu, a proto nebylo k vidění příliš zajímavých akcí. Do slibné příležitosti se přesně v polovině třetí periody dostal velmi aktivní Radek Pilař, ve slušné šanci však minul pravý horní roh brány. Domácí se hnali za zkorigováním výsledku a snažili se napadat rozehrávku hostů, těm se však dařilo posouvat puky do středního pásma a nepouštěli tak hradecké hokejisty do tlaku.

Snaha domácích borců nakonec byla odměněna v čase 54:51. František Hnik vystihl rozehrávku pardubických beků a zavezl kotouč do pásma, kde se s ním otočil a nabil mezi kruhy Davidu Košařovi, který zavěsil a vykřesal tak jiskřičku naděje pro Mountfield – 2:3. Ta však definitivně zhasla devět vteřin před koncem, kdy střelou do prázdné brány upravil na konečných 2:4 Adam Ružička a udělal tak tečku za prvním východočeským derby v sezóně.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Drašnar 0 1 1 0 0
David Gančarčík 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 1 0 1 -1 0
František Hnik 0 1 1 -1 0
Tomáš Hofman 0 0 0 1 0
Kryštof Hroudný 0 0 0 -2 2
David Chalupa 0 0 0 0 0
Lukáš Junek 0 0 0 0 2
David Košař 1 0 1 0 2
Aleš Krátoška 0 1 1 -2 2
Daniel Lier 0 0 0 0 0
David Malík 0 0 0 0 2
Patrik Miškář 0 0 0 -1 0
Jakub Orság 0 0 0 -2 0
Radek Pilař 0 0 0 -2 0
Aleš Suda 0 0 0 -1 2
Vlastimil Šeda 0 0 0 0 0
Tomáš Zahradník 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 59 32 3 29 90,63 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Začátek zápasu byl z naší strany hodně špatný. Soupeř šel po naší hrubé chybě do vedení 1:0, poté 2:0 a na začátku druhé třetiny dokonce 3:0. To si myslím, že rozhodlo o dnešním utkání, protože pokud proti jakémukoli soupeři na této úrovni prohráváte 0:3, je velice těžké to otočit. Myslím si, že od druhé poloviny zápasu jsme byli hodně aktivní a vypracovali jsme si slušné příležitosti, ale bohužel provedení se nám dneska nedařilo. Povedlo se nám snížit na 2:3, ale soupeř v power-play zpečetil výsledek. Je to pro nás ztráta, ale musíme se soustředit na sobotní zápas v Českých Budějovicích, kde musíme předvést lepší výkon.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):
Měli jsme výborný vstup do utkání – hned v první minutě jsme vstřelili branku. Úvodní dvacetiminutovkou jsme s Hradcem Králové odehráli, jako už tradičně, velmi dobře. Kluci to dneska zvládli výborně, zaslouženě jsme vyhráli. Ota Husár podal vynikající výkon stejně jako všichni hráči. Jsem spokojený.