Zápasy mládeže
so 10.10.2015 | Klára Petrásková, Lukáš Štěrovský

Fotbalový výsledek. Junioři zdolali Mladou Boleslav a nadále drží stříbrnou příčku!

Zápasové menu

Nejtěsnějším možným výsledkem, jakým je možno vyhrát za tři body, porazili junioři během během sobotního odpoledne Mladou Boleslav. Jediný gól zápasu vsítil už ve 12. minutě Aleš Krátoška. I díky němu a velké houževnatosti a bojovnosti Hradec nadále drží druhé místo v extraligové tabulce juniorů! Povedený výkon předvedl také František Veselý, jenž pokryl všech 29 střel soupeře, a připsal si tak druhou letošní nulu. Horko mu bylo v samotném konci duelu, kdy Hradec doslova zuby nehty bránil výsledek ve třech proti šesti – ale podařilo se!

Hradec svou aktivitu dokázal proměnit v gól

Mountfield sice vstoupil do utkání aktivněji, nicméně v první větší šanci se ocitl hostující Jakub Planý, který v mezikruží předvedl parádní kličku. Když však přišel čas na střelu, domácí obrana pohotově zakročila. Následovaly dva výrazné hradecké pokusy. Nejprve Aleš Krátoška nastřelil tyč, o pár minut později mohl v přečíslení skórovat Tomáš Hofman, našel ale jen Grohovu lapačku.

V čase 11:19 se už ale síť za hostujícím brankářem rozvlnila, když Aleš Krátoška dokázal dostat puk přes brankovou čáru. Boleslavští se však obdrženým gólem nenechali zaskočit a snažili se vyrovnat stav utkání. Důkazem může být střela od modré, která jen těsně minula hradeckou svatyni. Před úvodní sirénou musel ještě řešit závar před svou bránou Dominik Groh, jenž kotouč přikryl svým tělem a navýšení skóre tak nepřipustil.

Přitvrdilo se, převaha Mountfieldu ke změně skóre nevedla

Ve druhé třetině se hra poněkud přiostřila. Po zákroku Martina Matějčka zůstal ležet na ledě hostující Ďurač, z čehož vyplynula pětiminutová početní výhoda Středočechů. Ta se Boleslavským příliš nepovedla a taktovky se chopil Hradec. Kombinace v útočném pásmu ani množství střel však Dominika Groha v brance neoklamaly.

V osmatřicáté minutě byla Mountfieldu nabídnuta dokonce dvojnásobná přesilová hra, ovšem ani ta úspěšná nebyla. Již zmíněná tvrdší hra se podruhé výrazněji projevila krátce před druhou přestávkou, když zůstal ležet na ledě Radovan Pavlík, jenž se následně odebral do kabiny. I když Hradec vyvíjel na soupeře velký tlak, změny skóre se diváci nedočkali.

Boleslav se snažila vyrovnat, Veselý si ale svou nulu pohlídal

Hradec po druhé přestávce navázal tam, kde předchozí třetinu skončil. Z počátku si sice připsali nějaké pokusy i hosté – teč Pořízka skončila jen těsně na vnější síti –, pak ale znovu zaúřadovali Východočeši. Nejprve Krátoškovu přihrávku neproměnil z velkého úhlu Drašnar, poté se do zakončení dral Štěpán Havránek, jehož ale i s pomocí hole vychytal Groh.

Závěr utkání se nesl ve vysokém tempu a s vyloučeními se roztrhl pytel. Ve čtyřiapadesáté minutě byli současně vyloučeni hned čtyři hráči! O pár minut později se vylučovalo znovu. Z hradeckého týmu byli potrestáni Drašnar s Krátoškou, a Boleslavští měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku! K výraznějšímu ohrožení domácí brány se ale Středočeši nedostali, a tak tři body zůstaly na soutoku Labe a Orlice. Druhou nulu v této sezóně si navíc připsal František Veselý, jenž se hlavně ke konci zápasu významně zasloužil na výhře svého týmu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Nicolas Bureš 0 0 0 0 0
Tomáš Drašnar 0 1 1 1 2
David Gančarčík 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 0 0 0 1 2
František Hnik 0 0 0 0 0
Tomáš Hofman 0 0 0 0 0
Filip Hronek 0 0 0 0 0
David Chalupa 0 0 0 0 0
Lukáš Junek 0 0 0 1 0
David Košař 0 0 0 0 0
Aleš Krátoška 1 0 1 1 4
David Malík 0 0 0 0 0
Martin Matějček 0 0 0 0 27
Patrik Miškář 0 1 1 1 2
Jakub Orság 0 0 0 0 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Radek Pilař 0 0 0 0 0
Tomáš Zahradník 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 60 29 0 29 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Výsledek 1:0 je pro nás možná ještě o to více důležitý, že jsme až do konce vydrželi bez inkasovaného gólu, i když jsme měli dva vyloučené hráče. To bylo hodně zbytečné. Podle mého jsme možná byli o trošku aktivnější. Je ale fakt, že na začátku druhé části a ve druhé polovině poslední třetiny byla Boleslav možná mírně lepší. Nicméně jsme to zvládli, tři body do tabulky jsou pro nás samozřejmě strašně moc důležité. Protože Boleslav je určitě kvalitní soupeř, taktika je trošku zkresluje. Za vítězství jsme rádi.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Výsledek je takový, jaký je. Myslím si, že soupeř byl dvě třetiny lepší, ale v poslední části jsme podle mého udělali trochu krok k tomu, abychom výsledek změnili a v Hradci bodovali. Udělali jsme maximum, bohužel to nevyšlo. Nezbývá nám než to zkusit v dalším utkání. Chceme to zvládnout, udělat další body, protože výkony třeba nejsou špatné, ale bohužel se hraje na body a ne na to, jestli jsme hráli dobře, nebo špatně. Soupeři můžu pogratulovat, my se musíme prát dál.