pá 20.11.2015 | Adam Soukup, Lukáš Štěrovský

Kladno nedalo hradeckým juniorům šanci. Odjeli s prohrou 2:5

Dva zápasy ve dvou dnech sehráli svěřenci trenéra Aleše Krátošky. Zatímco junioři ve čtvrtek na Slavii předvedli solidní obrat, když skóre 0:2 přetavili do výhry 4:2, v pátek o něco více na západě vyšli bodově naprázdno. Kladno vedlo po dvou třetinách 5:0, o alespoň kosmetickou korekci skóre se v poslední části postarali Hofman a Drašnar.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří ihned od začátku dominovali. První velkou šanci si vytvořil Kružík, jenž se hnal osamocen na Veselého, ale bekhendovou kličkou si na něj nepřišel. O chvilku později se už ale domácí radovali. K odraženému puku se po střele Slánského dostal před brankou Štěpán Bláha, ten se následně nemýlil - 1:0. Poté mohl zvýšit Miura, ovšem na hostujícího gólmana nevyzrál. V patnácté minutě využil přečíslení po krásné přihrávce od Kesziho znovu Štěpán Bláha - 2:0.

I druhá perioda patřila jasně domácím. Na začátku dvacetiminutovky se ujal kotouče Petr Křepelka, který nic neřešil a z pravé strany bezkonkurenčně zakončil - 3:0. V polovině zápasu se hnal do samostatného úniku Vincent Keszi, to proměnil přesnou střelou k tyči - 4:0. O chvilku později se dostal k vyraženému puku před brankovištěm Yuki Miura, následným zakončením do odkryté klece zvýšil na - 5:0. Ke konci třetiny se do sebe pustili Hajný s Burešem, muž s Rytířem na prsou odešel z ledu jako vítěz.

Třetí část patřila Mountfieldu, na branku jsme si ovšem museli počkat až do padesáté čtvrté minuty. Po špatné rozehrávce Kladenských se v brankovišti odehrála nepřehledná situace, té využil zakončením do odkryté klece Tomáš Hofman - 5:1. Následně se dostal Hradec do rychlého přečíslení, to využil Tomáš Drašnar, který přesnou ránou stanovil skóre utkání na finálních - 5:2.

Lukáš Brádler 0 0 0 -4 0