út 22.12.2015 | Adam Joska, Lukáš Štěrovský | Foto: HC Dynamo Pardubice

Juniorské derby pro Hradec! Mountfield nadělil Pardubicím bůra

A je srovnáno! Stav vzájemných letošních zápasů před úterním derby juniorů hovořil pro Pardubice, které ze tří dosavadních duelů dva vyhrály, ten poslední teprve dvanáctého prosince. Po čtvrtém střetnutí je ale vyrovnáno, Hradec totiž na ledě svého největší soka s přehledem zvítězil 5:2 a Dynamu v tabulce odskočil už na desetibodový náskok. Dobrý výkon hradeckých hokejistů podpořil brankář František Veselý, jenž lapil devětadvacet střel soupeře.

Do čtvrtého vzájemného utkání v sezoně vstoupil lépe Hradec Králové, který se ujal v 6. minutě vedení. Orság našel přesnou přihrávkou zpoza branky volného Štěpána Havránka, jenž bekhendovým zakončením mezi betony překonal gólmana Červeného – 0:1. O čtyři minuty později hosté navýšili své vedení, když dokázali zužitkovat svou aktivitu a z pravého kruhu pro vhazování se prosadit Tomáš Hofman – 0:2.

Ve druhé třetině mohl snížit Krajňák, který projel s kotoučem celé hřiště a dostal se až před brankáře, jenže tomu poslal puk přímo do lapačky. Hradečtí se dostali do slibné příležitosti po rychlé souhře, ani nadvakrát však brankáře nepřekonali. Z gólu se tak nakonec radovaly Pardubice ve 31. minutě. Hoskovec se dokázal vymanit z obležení dvou protihráčů v mezikruží, následně poslal kotouč před branku na volného Romana Benýška, jenž přesným zakončením k pravé tyčce snížil na rozdíl jediné branky – 1:2.

O minutu později se o vyrovnání mohl postarat ze samostatného úniku Hoskovec, jenže bekhendovým zakončením neuspěl. Do další vážnější šance se dostal Hradec až v poslední desetiminutovce zápasu, jenže Hnik zakončil povedenou souhru na jeden dotek mimo. V 55. minutě uklidnil hosty Dominik Matouš, který po přihrávce Košaře od modré čáry zamířil z hranice levého kruhu přesně mezi tři tyče – 1:3.

Domácí svěřenci ale dokázali o jednadvacet vteřin později opět snížit na rozdíl jediného gólu. Dušek adresoval svou přihrávku na Martina Hlaváčka, který zakončoval do odkryté části branky – 2:3. Hradečtí si vzali své dvougólové vedení opět zpět v 57. minutě díky využité přesilové hře. Jakub Orság si se střelou počkal, až se povyjetý brankář Červený položí na led a poté ho uklidil za jeho záda – 2:4.

V poslední minutě střetnutí ještě pečetil výhru Mountfieldu svou druhou trefou Jakub Orság, pro kterého vybojoval puk v rohu kluziště Pilař a Orság už jen z hranice levého kruhu trefil příklepem prázdnou branku Dynama – 2:5. Hradečtí tak uspěli ve čtvrtém derby v sezóně, čímž srovnali stav na 2:2 z hlediska vyhraných zápasů.