ne 26.9.2004 | Lukáš Souček

Rokycany v Hradci vyhrály spornou brankou 4:3

Po dvou porážkách a jedné remíze si chtěli hradečtí dorostenci trošku vylepšit bodovou bilanci týmem Rokycan, dlouho to vypadalo nadějně, ale sporná branka dvě minuty před koncem zápasu poslala Energetiky na kolena a jednobrankové manko už ani přes drtivý nápor v power-play odvrátit nedokázali.

V neděli odehráli hradečtí dorostenci další prvoligový zápas. Tentokrát hostili na svém ledě Rokycany. Úvodní třetinu se hrál vyrovnaný hokej na obou stranách a první, kdo se radoval byl opět soupeř Energetiků. Při přesilové hře nenápadnou střelou prostřelil hostující hráč domácího gólmana. Do konce třetiny se už skóre neměnilo.

Ve druhé části se hráči Rokycan dostali do dvougólového vedení už ve 22. minutě. Další průběh třetiny byli lepší spíše hosté, ale i hradečtí si vytvořili několik šancí, které se bohužel nepodařilo proměnit.

Bledě to vypadalo s mladými Energetiky na začátku třetí třetiny, jelikož chybu domácího obránce hosté s přehledem potrestali a vedli 3:0. Poslední gól však mladé hradecké naděje neposlal na kolena, ba naopak. Stále stoupajícím tlakem se podařilo vstřelit dva góly a čtyři minuty před koncem byl stav utkání 3:3. Domácí byli zpět v utkání. Dvě minuty poté rozhodčí vyloučil hráče na obou stranách, takže se hrálo 4 na 4. Menší počet hráčů na ledě byl pro domácí ale nakonec osudným. Závar před hradeckou brankou skončil gólem, který rozhodčí uznal, i když v brankovišti leželi snad čtyři západočeští hráči. Spornou situaci však rozhodčí ani přes protesty domácí lavičky dlouho neřešil a jasným gestem poslal Rokycany do vedení 4:3. Do konce zápasu zbývala poslední minuta a ani v závěrečné power-play se Hradci vyrovnat nepodařilo. Energetici tak v samotném závěru přišli o důležitý bod, ale takový je hokej. Začátek sezóny jim, jak se zdá, moc nepřeje.