Zápasy mládeže
so 30.1.2016 | Jan Picka, Jan Vavřina

Stíhací jízda staršího dorostu tentokrát úspěšná, oceněná je ale jen jedním bodem

Zápasové menu

Oba víkendové zápasy staršího dorostu si byly průběhem hodně podobné, skončily však rozdílně. Zatímco v pátek na ledě Chomutova tým Jiřího Slabého dotahoval v druhé polovině zápasu manko marně, v sobotu se v Plzni v tomto směru zadařilo. Mountfield sice po dvou třetinách prohrával 0:2, v závěrečném dějství ale brankami ze 48. a 53. minuty srovnal a vynutil si prodloužení a také nájezdy. V nich rozhodli domácí o své výhře velmi rychle, stačily jim k tomu dva úspěšné nájezdy ve dvou sériích.

Úvodní dějství příliš vzrušení nepřineslo

První třetina utkání mezi Plzní a Hradcem Králové nebyla úplně pohledná, oba celky během ní vyprodukovaly celou řadu nepřesností, často se hrálo jen ve středním pásmu a hráči se nemohli probojovat přes modrou čáru. První vážnější příležitost si připsali hostující hokejisté, to když se Jakub Hašek se štěstím probil do samostatného úniku. Na domácího gólmana Filipa Krasanovského si však svou bekhendovou kličkou nepřišel.

V jedenácté minutě se poprvé připomněli i domácí borci. Sedláček vypálil od modré čáry, před brankou byl dobře připravený Jan Matiášek nicméně svou dorážkou nedokázal přehodit beton gólmana Tomáše Vomáčky. Tentýž hráč se dostal o pár minut později do samostatného úniku, rána mezi Vomáčkovy betony ani následná dorážka mu však nevyšly podle představ. Indiáni si připsali ještě jednu slibnou akci při vlastním oslabení, když se po chybě Hradce dostal ke střele Kovařík, leč ani on nebyl úspěšný.

Domácí se dostali do dvoubrankového vedení

V prostřední části se konečně začalo něco dít, dokonce byly k vidění i dvě branky v síti Tomáše Vomáčky. První šanci druhé periody však měli hráče Hradce Králové, kteří byli zpočátku aktivnějším týmem. Po zvláštním odrazu se puk dostal mezi kruhy, kde číhal připravený útočník Mountfieldu Dominik Matouš, nicméně napálil jen Krasanovského vyrážečku. Poté se hosté museli spíše bránit.

V následujících minutách se dokázali dvakrát prosadit plzeňští hokejisté. Josef Hasman otevřel ve dvacáté osmé minutě skóre, když zužitkoval přesného pasu Straky a zamířil přesně mezi betony – 1:0. Jeho parťák Jan Matiášek přidal o pět minut později druhou branku domácích, když se při přesilové hře nejlépe zorientoval před brankou Vomáčky a dorazil touš o břevno do sítě.

Stíhací jízda Hradce se povedla, bonusový bod vystřelili indiáni

Ve třetí části se hostující celek hnal za vyrovnáním, což se mu nakonec i povedlo. Nejprve se po nedůrazu plzeňské obrany dokázal prosadit Štěpán Matějček a snížil tak svou ranou na 2:1. Indiáni poté byli vyloučeni a museli hrát v oslabení pět na tři. Tuto početní výhodu bleskově využil přesnou ranou do odkryté klece v 53. minutě Michael Gaspar a bylo vyrovnáno 2:2.

Na ledě už se toho moc nedělo, zápas došel až do prodloužení, ve kterém měli hosté tlak, nicméně rozhodující branku vstřelit nedokázali. V nájezdech se trefovali už pouze domácí, konkrétně Josef Roubal s Markem Rubnerem, kteří tak zajistili druhý bod pro indiány.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Brádler 0 0 0 -1 0
Jaroslav Dvořák 0 0 0 0 0
Vítek Fanderlik 0 1 1 -1 2
Michael Gaspar 1 0 1 0 0
Jakub Hašek 0 0 0 0 0
Miroslav Havelec 0 0 0 0 0
Patrik Hidveghy 0 0 0 1 0
Filip Jirásek 0 0 0 -1 2
Jakub Lelek 0 1 1 1 0
Václav Maršík 0 0 0 0 0
Denis Martinec 0 0 0 0 0
Patrik Mašín 0 0 0 -1 0
Štěpán Matějček 1 1 2 1 2
Dominik Matouš 0 0 0 -1 0
Mikuláš Matouš 0 0 0 0 0
Jakub Moník 0 0 0 1 0
Kryštof Pažourek 0 0 0 0 2
Štěpán Pokorný 0 0 0 0 0
Martin Štohanzl 0 1 1 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vomáčka 65 0 2 23 92,00 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Kampf (HC Plzeň 1929):
Po poslední porážce jsem měl trochu obavy, jak to bude vypadat. Zápas byl vyrovnaný, my jsme odskočili na dva góly, ale potom díky našim hrubkám a hloupostem jsme soupeře nechali vyrovnat. Rozhodly nájezdy, při kterých jsme měli i štěstí, Marek Rubner to moc pěkně zakončil.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Myslím, že jsme v utkání byli lepší, vytvořili jsme si mnoho šancí, ale nevyužili jsme je. Byli jsme střelecky jaloví, vůbec nic se nám nedařilo. Pak jsme naštěstí vyrovnali, sahali jsme dokonce i po třech bodech. V prodloužení jsme měli také dobré šance, nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých byli domácí šikovnější.