po 15.8.2005 | Lukáš Souček

Bílí Tygři přehráli hradecké juniory 4:2

Hned po víkendovém odpočinku čekalo na juniory další přípravné utkání. Tentokrát na svém ledě přivítali extraligový Liberec. V první třetině si slušný počet přihlížejících diváků nemohl stěžovat na nedostatek branek. Hned ve třetí minutě totiž Jakub Plíhal propálil libereckého gólmana tvrdou střelou od modré čáry. Netrvalo dlouho a hosté z Liberce srovnali skóre. Na vyrovnání ale bleskově odpověděl Karel Marša, jehož střela znovu od modré si našla místo v liberecké svatyni. Hosté se ale překvapivě během jedné minuty dostali do jednogólového vedení a za stavu 2:3 se odcházelo do šaten. Těsně před polovinou utkání už byl stav 2:4 a Energetici do třetí třetiny nastupovali s jasným cílem. Poslední dvacetiminutovka byla jednoznačně v jejich režii, ale liberecký gólman své mužstvo výrazně podržel. 60 minut hry přineslo nejen tvrdý hokej z obou stran, ale dokonce i několik boxerských vložek. Po jedné z nich rozhodčí musel sáhnout i po pětiminutových trestech do konce utkání. Již ve čtvrtek odjíždějí Východočeši na odvetné utkání do Olomouce.